Освітяни парку про ВБУ дітям

Тепер випускники ЗОШ№32 обізнані щодо ВБУ

До Всесвітнього дня водно-болотних угідь (ВБУ), що святкують 2 лютого, еко-освітній відділ підготував цікаву і насичену програму для шкіл та інших учбових закладів. В рамках подій до дня ВБУ відвідали ЗОШ 32, де для учнів 11 класу провели інформаційну годину на тему: “Що для мене ВБУ?”. За опитуванням з’ясували, що дельту Дніпра діти сприймають лише як річку, а, наприклад, болота в уяві учнів, це лише Полісся, де росте мох та розташовані торфовища. Інформацію про те, що наші плавні це теж водно-болотні угіддя почули вперше.

Продовжити читання “Освітяни парку про ВБУ дітям”

Результат нічного рейду

В ніч з 30 на 31 січня під час нічного патрулювання інспекторами Білозерського відділення держслужби охорони нацпарку вилучено майже 1000 м сіток в р-ні сіл Кізомис, Дніпровське на озерах Біле, Дідрве, Чічковате.

Користь та важливість водно-болотних угідь

2 лютого – Всесвітній день водно-болотних угідь (ВБУ)

Звичайно, одне з найважливіших призначень ВБУ – це забезпечення людства прісною водою, очищення та фільтрації поверхневих вод; наприклад, у пониззі Дністра угіддя зменшують прояви засолення внаслідок поповнення водоносних горизонтів прісними водами.

Продовжити читання “Користь та важливість водно-болотних угідь”

Водно-болотні угіддя і різноманіття

Підходить до завершення фотовиставка “Чаруюча краса Нижнього Дніпра” у просторі арт-проекту “Галерея життя” Херсонського онкодиспансеру. Захід був присвячений Всесвітньому дню водно-болотних угідь, що будемо відзначати 2 лютого.

Нагадаємо, що одним із основних стратегічних завдань національного природного парку «Нижньодніпровський» є забезпечення збереження водно-болотного угіддя (ВБУ) міжнародного значення “Дельта р. Дніпра”. Чому саме міжнародного? Тому що водно-болотні угіддя (ВБУ) – це переважні місця проживання водоплавних птахів по всьому світу. 2 лютого будемо відзначати річницю підписання Рамсарської конвенції (конвенція про водно-болотні угіддя), основною метою якої є збереження та раціональне використання водно-болотних угідь як засобу досягнення збалансованого розвитку в усьому світі.

Продовжити читання “Водно-болотні угіддя і різноманіття”

Спільне відправлення вторсировини

Ми вже писали, що активісти-херсонці під керівництвом Olga Mashkova раз на місяць організовують спільне відправлення вторсировини на переробку до Києва. Цього разу розширили асортимент і знайшли спонсора для оплати вартості пересилання. Так що самий час приєднатися до ініціативи.

Продовжити читання “Спільне відправлення вторсировини”

Станіславські кручі: почати з каяків · Ukraїner

Прем’єра на телеканалі Ukrainer! Нова серія соціального медійного проєкту присвячена Станіславським кручам (знаходяться поряд з територією НПП “Нижньодніпровський”), туризму та каякінгу в цій місцевості.

Продовжити читання “Станіславські кручі: почати з каяків · Ukraїner”

Готуємось до Дня ВБУ

Арсенал навчально-пізнавальних посібників відділу еко-освіти поповнився сучасними, яскравими плакатами,
що надійшли до Міністерство енергетики та захисту довкілля України від WWF в Україні.

Розкішна поліграфія чекає використання на відкритих уроках до Всесвітнього дня водно-болотних угідь (2 лютого) за темою “Водно-болотні угіддя і біорізноманіття”!

Продовжити читання “Готуємось до Дня ВБУ”

Пожежі в екосистемах. Люди, схаменіться!

23 січня під час патрулювання інспектори держслужби охорони Білозерського відділення НПП “Нижньодніпровський” виявили очеретяну пожежу поблизу села Велетень Білозерського р-н. Відразу викликали представників МНС. Вогонь йшов за вітром в бік бази “Рибацький стан”, тому необхідно було подальше пильне спостереження з боку службовців МНС.
Інспектори парку провели дослідження місця загоряння. За попередніми висновками — це свідомий підпал.

#НеПалітьТраву #НеПалітьОчерет
Продовжити читання “Пожежі в екосистемах. Люди, схаменіться!”

Скандальний вантаж із Чорногорії – справжнього піску практично немає

Несподіваний поворот: у “чорному піску” із Чорногорії справжнього піску практично немає. Зате домішки важких металів перевищують допустимі норми. Це висновки лабораторії, яка досліджувала скандальний вантаж. Про це йдеться у сюжеті ТСН.

Продовжити читання “Скандальний вантаж із Чорногорії – справжнього піску практично немає”

Мінізавод з переробки пластику – херсонські учні виграли грант

Наші друзі – команда #ZWSХерсон екологічно свідомих учнів херсонської ЗОШ №32, яку очолює вчителька біології та екології Ольга Демченко, шукають приміщення для запуску мінізаводу з переробки пластикових відходів!

Продовжити читання “Мінізавод з переробки пластику – херсонські учні виграли грант”