“Дніпровська Гілея”
Туристичний маршрут «Дніпровська Гілея» є водно-пішохідним, який розрахований на туристів з середнім та мінімальним рівнем підготовки, упродовж подорожі небезпечні ділянки відсутні.
Найцікавішими об’єктами туристичного маршруту «Дніпровська Гілея» є подорож річками Козак, Хмельник, Гниловод, лиманом Сабецький, протоками та єриками.
Маршрут починається сплавом (46.775507, 33.255632) 1.5 км вниз за течією по річці Козак, пропливши якою туристи повертають ліворуч в протоку до річки Хмельник, керуючись маркерами.
Річкою Хмельник туристи рухаються 1.4 км керуючись маркерами та координатами 46.775507 пн. ш., 33.255632 сх. д., проходять вузький єрик в заростях очерету, який нагадує прохід у інший світ, та перед ними відкривається лиман Сабецький, майже вся територія якого вкрита «ковдрою» жовтих кувшинок та білих лілій ( латаття біле), через які залишається вузький прохід довжиною 0.7 км через всю територію лиману до входу до р.Гниловод, (орієнтири за маркерами).
Потрапивши до річки Гниловод рухаємося за маршрутом 1.7 км до місця пішохідної переправи до р. Хмельник за координатами 46.772116 пн.ш. 33.279476 сх.д. де туристи можуть відпочити та насолодитися атракціями «Місця роботи бобрів», «Дніпровські джунглі», здійснивши пішохідну прогулянку (600-800м). Напрямок маршруту промаркований. Поблизу переправи облаштовано місце для наметової стоянки. Якщо за умовою подорожі час знаходження на туристичному маршруті обмежений 4-5 годинами, туристи, перенісши байдарки (30-40 метрів), продовжують подорож у зворотному напрямку по річці Хмельник 2.3 км до річки Козак, якою повертаються вверх за течією на базу «Козак». Загальна протяжність подорожі складає близько 9-9,5 км.
Туристи, які планують долати весь туристичний маршрут «Дніпровська Гілея», можуть використати місце поблизу переправи для ночівлі, або продовжити свій шлях річкою Гниловод 4-4,5 км через очеретяні «хащі», мимо зламаних від старості та ударів блискавок дерев, завітавши при бажанні через протоки до озер Кругле, Хрещате. По ходу через озеро Довге є можливість помилуватися плантацією «царських білих лілій» та зробити зупинку (ночівлю) на облаштованій стоянці за координатами 46.763186, 33.324730. Продовження подорожі можливе двома варіантами – першим передбачено, що туристи повертаються через штучний канал 1.3км до річки Козак, якою повертаються вниз за течією до місця початку маршруту приблизно 4км, другим варіантом рухаються праворуч по каналу до річки Дніпро 0.5 км, далі ліворуч вверх за течією Дніпра вздовж о.Козацький група долає 3.5 км за маркерами до природної атракції «Степові водоспади» (46.784639, 33.351927) які знаходяться на правому скелястому березі в с. Козацьке, Бериславського району та є неймовірним місцем, не притаманним рівнинній Херсонщині – потоки джерел прісної питної води стікають з крутих кам’янистих схилів Дніпра – це мальовничий куточок, де природа підтверджує, що вона найкращий художник. Також можна відвідати залишки маєтку Трубецьких, які відкриваються на скелі над «водоспадами». Зовсім поруч є ще одна унікальна історико-культурна пам’ятка – сторожова вежа Вітовта – найстаріша збережена споруда на Півдні України ( 46.787464, 33.357628) , яка була зведена наприкінці XIV ст. на тодішньому кордоні князівства Литовського. При бажанні є можливість ознайомитися з виноробним господарством князя П.М. Трубецького (46.791995, 33.363300) – єдиним автентичним винним шато в Україні, його історією. Є можливість розміщення на ночівлю в наметовій стоянці. Після відпочинку залишається подолати 5- 5,6 км подорожі річкою Козак вниз за течією до місця початку/закінчення маршруту.
Туристичний маршрут «Дніпровська Гілея» не залишить без вражень жодного відвідувача, протягом всієї подорожі туристи можуть бачити ареали латаття жовтого та латаття білого, єдиної рослини, яка мільйони років без будь-яких морфологічних змін існує у флорі України і занесена до Червоної книги України, також місцями можна зустріти водяний горіх – який також є Червонокнижною рослиною. Серед птахів туристів супроводжуватимуть Чапля сіра, біла, руда, Лелека білий, Сіра качка, Водяна курочка, Баклан великий, Чомга, також може здивувати Лебідь-шиипун, Орлан-білохвіст, Ще донедавна птах гнiздився по всiй Українi, тепер трапляється переважно в басейні Днiпра, Сiверського Дiнця та в західних областях, є дуже рідкісним видом. Досить часто можна зустріти болотних черепах, ондатру.Також небайдужими залишаться любителі риболовлі, пропливаючи байдарками по ерикам, та протокам річок туристичного маршруту або на стоянках, маючи відповідне спорядження, є можливість добути трофей (карась, короп, окунь, щука, линь, із місцевих видів риб (карась, короп, окунь, щука, линь, краснопірка, плотва).
Послуги сервісу для туристів надає кемпінг «Козак», а саме :
– наметове містечко;
– альтанки, шатри, бесідки, зонти, шезлонги, мангали ;
– літнє кафе;
– облаштований автокемпінг;
– природне джерело з питною водою;
– гаряча вода та електроенергія;
– прокат спорядження – байдарки, човни, катамарани, намети, каремати та інш.;
– 2 –місні номери з холодильником та кондиціонером.
Рекомендовані маршрути проїзду
З міста Херсон, слід виїхати на автошлях регіонального та міжнародного значення E58, P47 рухатись яким треба 62,5 км, потім повернути праворуч у напрямку села Отрадокам’янка, рухатись 3,8 км, та повернути праворуч 2,2 км до бази відпочинку та зеленого туризму «Козак». Відстань до об’єкту 70,5 км
З міста Берислав рух проходить по автошляху територіального значення Т0403, який з’єднаний з автошляхом регіонального та міжнародного значення E58, P47. У цьому напрямку хід складе 14,7 км, потім повернути ліворуч у напрямку села Отрадокам’янка, рухатись 3,8 км, та повернути праворуч і рухатися 2,2 км до бази відпочинку та зеленого туризму «Козак». Відстань до об’єкту 18,6 км
- З міста Н.Каховка рух проходить по автошляху регіонального та міжнародного значення E58, P47, у напрямку м. Херсона. Через 12,4 км, повернути ліворуч у напрямку села Отрадокам’янка, рухатись 3,8 км та праворуч 2,2 км до бази відпочинку та зеленого туризму «Козак». Відстань до об’єкту 20,4 км
Завантажити повний паспорт маршруту за посиланням
Контактна особа: Сергій Шевцов тел. 067 853 05 03