Екоакцію проведено!

Озеро Мідне, річка Кошова, вулиця Причальна – ось перелік локацій, які силами фахівців еко-освітнього відділу національного парку «Нижньодніпровський», громадських активістів, небайдужих громадян, студентів-екологів ХДУ та студентів гідрометеотехнікуму, звичайно, разом з керівниками, було прибрано в рамках екоакції «Чистий Херсон».

Продовжити читання “Екоакцію проведено!”

Наймасштабніший квест!

Днями мобільна лабораторія «Маленькі дослідники» еко-освітнього відділу національного парку «Нижньодніпровський»  завітала до Олександрівської ЗОШ. Фахівці-освітяни підготували до Дня Землі квест, який став наймасштабнішим за участю учнів. Бо розв’язували завдання в ньому всі школярі старшої школи з 5-го по 11 клас.

Продовжити читання “Наймасштабніший квест!”

Протистояння в сфері вилову живих біоресурсів під час нересту триває. За минулу добу, 24-25 квітня, інспектори служби охорони під час патрулювання по всій території національного парку «Нижньодніпровський» вилучили близько 2-х кілометрів сіток.

Про турмаршрути на обласному радіо

26 квітня в прямому ефірі радіо “Скіфія-Центр” (100.6fm, колишнє радіо “Таврія”) начальник відділу рекреації та туризму Сергій Шкарупа запрошував відвідати маршрути національного парку “Нижньодніпровський”.

Розмовляли про плани, ділилися новими ідеями та цікавнками, на які варто звернути увагу не тільки херсонцям, а і гостям міста. Зокрема про планування локацій спостереження за рідкісними птахами, фотополювання на червонокнижних рослин, тварин. Сергій Олексійович анонсував відкриття екостежки та турмаршруту. Про це та інше в записі ефіру.

Зариблення мальками щуки

23 квітня в ДУ «Новокаховський рибоводний завод частикових риб» відбулося засідання комісії щодо початку зариблення аборигенними видами риб водойми загальнодержавного значення. Перші партії мальків щуки середньою наважкою 100 мг було випущено у Каховське водосховище та Пониззя Дніпра.

Продовжити читання “Зариблення мальками щуки”

Міська екоакція

Запрошуємо громадські організації та активних мешканців міста  приєднатися до прибирання Херсону!

27 квітня 2018 р. прибираємо у мкрн. Карантинний острів.

Локації:

1. Нафтогавань.
(Куратор Маленька Ганна 095-339-89-11). Збори о 9.45 біля зупинки Гідропарк.

2. Річка Кошова.
(Куратор 050-911-95-98 ). Збори о 9.45 біля супермаркету «Фреш».

3. Озеро Мідне – локація національного парку.
(Куратор Крючкова Тетяна 099-476-63-24). Збори о 9.45 біля зупинки Гідропарк.

4. вул. Причальна, 90.
(Куратор Джібладзе Надіша 095-642-71-23). Збори о 9.45 біля Метеостанції.

Для участі в акції при собі мати пакети для сміття (об’єм 60 -120 л), рукавички.

З повагою, організатори акції:

– ГО ЦРО «Берегиня»;
– ГО «Клуб Сімейних Традицій»;
– ГО «Клуб за Здоровий Спосіб Життя»;
– ГО «Клімат. Молодь. Освіта»;
– ХМГО «Союз Чорнобиль України».

Службовці парку працюють цілодобово

З кожнем днем нерестової кампанії прикрі улови збільшуються.

21-22 квітня під час проведення охоронних заходів в акваторії НПП «Нижньодніпровський» було вилучено більше 1,5 км заборонених знарядь лову. Інспектори служби охорони національного парку попереджають про заборону вилову риби під час нересту.

Надмірне споживання – реальна загроза планеті

За рік Земля здатна забезпечити всіх живих істот певною кількістю ресурсів, і цю кількість нам треба правильно розподілити на 12 місяців. Однак людство викидає значно більше вуглекислого газу в атмосферу, ніж океани і ліси можуть поглинути, виловлює риби більше, ніж за цей рік може поповнитись, вирубує дерева швидше, ніж вони можуть відродитися і вирости.

Продовжити читання “Надмірне споживання – реальна загроза планеті”

До Дня екологічних знань

26 квітня до Дня екологічних знань фахівці еко-освітнього відділу нацпарку «Нижньодніпросвький» завітали до учнів 6 та 8-го класів Херсонської ЗОШ №18.

Як завжди, розмова знов торкнулася надмірного споживання ресурсів нашої планети. Разом з освітянами діти замислювалися, звертали увагу на щоденні дії, які допоможуть зберігати певні ресурси. Ось де-які з них.

Продовжити читання “До Дня екологічних знань”

Квітень – місяць турботи про довкілля