Надмірне споживання – реальна загроза планеті

За рік Земля здатна забезпечити всіх живих істот певною кількістю ресурсів, і цю кількість нам треба правильно розподілити на 12 місяців. Однак людство викидає значно більше вуглекислого газу в атмосферу, ніж океани і ліси можуть поглинути, виловлює риби більше, ніж за цей рік може поповнитись, вирубує дерева швидше, ніж вони можуть відродитися і вирости.

Логічний ланцюжок можна продовжувати…

У 2017-ому ми побили рекорд – знадобилося лише 7 місяців і 1 день, щоб перевищити річний запас ресурсів планети.

Згідно даних Всесвітньої мережі екологічного сліду (GFN), на даний момент для виконання запитів людства потрібні 1,7 такої планети, як Земля.

У 2017 році головними боржниками стали Австралія (потрібні 5,2 планети), США (5), Південна Корея (3,4), Росія (3,4) та Німеччина (3,2).

Україна поки не може “похвалитися” такими показниками, однак ресурсу однієї планети нам також недостатньо: за даними 2013 року, українцям потрібно приблизно 1,9 Землі.

Ці 1,9 планети – це результат щоденних дій й способу життя кожної людини.

Варто звернути увагу на наші прості щоденні дії, наш вибір, про який ми часом навіть не замислюємося, але який відбивається на природі навколо нас: треба більше паперу – і вирубується більше лісів, залишили включеним непотрібне освітлення- і десь спалили більше нафти, купили поліетиленовий пакет – і якась тварина у світі загинула.

Всесвітній фонд природи WWF пропонує  60+ звичайних кроків, що дійсно працюють, як то вимикати воду під час чищення зубів, чи лагодити речі, замість купівлі нових.

«Зелене споживання»

Інформація.  Споживачі все частіше усвідомлюють, що їхні дії впливають на стан природного середовища. Під час покупки вони звертають увагу на її екологічні аспекти, хочуть, щоб їх покупка не мала шкідливих наслідків для середовища. “Зелене”споживання – це альтернатива моделі виробництва, яка склалась в нашому суспільстві. Основні завдання “зеленого” споживання: формування екологічно дружнього підходу до споживання; просування товарів, що мають багаторазове використання і не мають негативного впливу на людину, навколишнє середовище та клімат.

Факти у порадах. 

Кожен з нас може зберегти енергію та ресурси виконуючі такі прості дії кожен день:

ходити до супермаркету зі своєю власною господарчою сумкою;

купляти товари з мінімальною кількістю пакувального матеріалу;

віддавати перевагу товарам в упаковці, що легко переробляється;

робити вибір на користь місцевих товарів (зменшуються витрата пального та енергії);

купувати речі якісні та багаторазового використання (зберігаються ресурси для виготовлення товарів та енергія для їх виробництва);

більше користуватись велосипедом та громадським транспортом замість особистого авто.

Ми можемо врятувати планету, але ніхто не зможе цього зробити поодинці – ми потрібні один одному.

Людству не потрібно чекати дива, щоб врятуватися. І ніхто цього не зробить за нас.