Наймасштабніший квест!

Днями мобільна лабораторія «Маленькі дослідники» еко-освітнього відділу національного парку «Нижньодніпровський»  завітала до Олександрівської ЗОШ. Фахівці-освітяни підготували до Дня Землі квест, який став наймасштабнішим за участю учнів. Бо розв’язували завдання в ньому всі школярі старшої школи з 5-го по 11 клас.

Площею змагань стала зелена зона біля школи. Дівчата та хлопці по черзі знаходили завдання на шести дослідних станціях: орнітологів, іхтіологів, знавців географії, ботаніків, екологів та станції нацпарк «Нижньодніпровський».

Перша станція пропускала далі лише тих, хто за звуками співу визначить птаха. Станція ботаніків поставила задачу: назвати всі дерева зеленої зони. Деякі учні зробили справжнісіньке відкриття: на подвір’ї росте верба!

Іхтіологічна зупинка примусила перевтілюватись на рятувальників морських риб, яких треба було спеціальними паличками, на кшталт пташиного дзьобика, відсортувати від прісноводних. Діти голосно пригадувати, яких риб вже куштували, а що поки невідоме на смак.

Станція екологів зустріла маркувальними знаками, які вказані на упаковках товарів, і дають інформацію щодо вторинної переробки того, чи іншого продукту. Раніше на ці знаки не звертали уваги, а тепер, навіть вчителі відзначили, що це вкрай важлива справа – на кінець розібратися, що і як утилізується. І знов відкриття: майже все можна переробляти!

На зупинці знавців географії маленькі дослідники за допомогою мапи територій національного парку швиденько знаходили острови, затоки, озерця, лимани. І хутчіш записували якнайбільше назв!

Коли маршрутний лист закінчився діти прагнули продовження! А це найвірніший знак великої зацікавленості заходом. Як відомо з психології, знання на високому рівні інтересу засвоюються першочергово. Навіть вчителі залюбки брали участь у дослідах.