Звітуємо про екоакцію

За ініціативи Нацпарку, Херсонського обласного управління водних ресурсів, числених громадських об’єднань та учбових закладів пройшла міська екоакція «Чисті береги – чиста річка». Співробітники нацпарку разом зі студентами-екологами та географами ХДУ, студентами ХДАУ, школярами середньої школи №8, та активістами ГО «Берегиня» спробували прибрати острів біля міського пляжу Гідропарк, великий Потьомкінський острів. Величезна кількість сміття вражає: в основному це пластикові та скляні бутилки, обгортки, та батарейки!!!

Ситуація захаращення на ділянках дачних товариств острову Потьомкінський дуже полярна. З одного боку безліч прекрасно доглянутих ділянок з красивими хатинками, біля багатьох – капітальні причали.

З іншого боку – радісно, що цих прикладів набагато менше – сміттєзвалища в труднодоступних кущах-заростях. Де-які дачники підходили знайомитися, дізнаватися, хто ми, але жоден не приєднався до прибирання. За їхніми словами проблема забруднення дуже гостра та болюча. Сміттєзвалища зазвичай на прилеглій території дачної ділянки миршавого хазяїна, у якого просто такий стиль життя. Прикро, що ніякі уговори сусідів не допомагають. Але човняр, що перевозив сміття разом з активістами на берег, де чекала машина для вивезення, розповів такі речі:
– Багато людей, хто має свої човни вивозять сміття на необжиті маленькі островки-плавні. Раніше ми, жителі району нафтогавані, могли виїзджати з родиною, щоб помилуватись незайманою природою. Але тепер, острови – сумісні смітники, і це все – справа людей, хто має дачні ділянки на островах Потьомкінський та малий Потьомкінський.
В свою чергу дачники скаржаться на перевізників, хазяїв ботів, що людей зі сміттям вони просто не беруть на борт.


Насправді, кивати один на одного, можна дуже довго. Але активісти-громадяни, члени ГО «Берегиня», ГО «Велохерсон», співробітники нацпарку, студенти-екологи, просто небайдужі херсонці вийшли 22-23 вересня для участі в екоакції, щоб привернути увагу влади до проблеми захаращення берегів Нижнього Дніпра, озера Мідного, річки Кошова, території прилеглої до міських пляжів “Гідропарк”, “Лілея” та ін.
Скільки ще треба часу, щоб налагодити необхідну інфраструктуру для вирішення цієї проблеми?
Ми, співробітники нацпарку, активні городяни, школяри, студенти, насправді готові долучитися до владних ресурсів, джо відповідальних комунальних підприємств та разом подолати проблему сміттєзвалищ біля водних об’єктів нашого міста, нашої області!
Чекаємо на реакцію, а точніше, на пропозиції влади, комунальних підприємств, які відповідають за ці об’єкти. Питання відкрито…