Плодоріжка блощична (Anacamptis coriophora)
Багаторічна рослина родини зозулинцеві, також відома під застарілою назвою зозулинець блощичний. Лікарська і декоративна культура. Вид занесений до Червоної книги України (природоохоронний статус: вразливий.). Плодоріжка блощична внесена в перелік Конвенції про міжнародну торгівлю видами дикої фауни та флори, що перебувають під загрозою зникнення (CITES).
Геофіт. Багаторічна трав’яна рослина 15–35 см заввишки. Бульби кулясті або довгасті. Стебло циліндричне або трохи гранчасте, улиснене майже до суцвіття. Листки лінійні або лінійноланцетні, загострені, спрямовані догори. Суцвіття колосоподібне, багатоквіткове, досить густе. Квітки дрібні, коричнювато-пурпурові, з неприємним запахом блощиць. Губа трилопатева, середня лопать видовжена, бокові – заокруглені. Цвіте у травні–липні, плодоносить у липні–серпні. Розмножується насінням.
- Рослина помірно вологолюбна. Типовими біотопами цього виду є заболочені луки, вологі лісові галявини, узлісся, освітлені ліси, трав’яні схили, де він зростає на родючих, лужних, нейтральних або слабокислих, в тому числі і глинистих ґрунтах. У лісостепу і степу ця орхідея трапляється лише на луках і галявинах лісів, розташованих вздовж річок.
- Причини зміни чисельності: Руйнування біотопів, вторинні сукцесії, порушення екологічних умов внаслідок господарської діяльності, випасу, викопування бульб.
Фото – Давидова Анастасія
Tags: Вікторія Дзекаль, Науковий відділ
Trackback from your site.