21 Лип2021
Латаття біле (Nymphaea alba L.).
- Вид уключено до Червоного списку Херсонської області (природоохоронний статус: рідкісний), а його угруповання підлягають охороні і заносяться до Зеленої книги України.
- Багаторічна водяна трав’яниста кореневищна рослина родини лататтєвих. Окремі екземпляри живуть до 22 років. Єдина рослина, яка мільйони років без будь-яких морфологічних змін існує у флорі України.
- Біле латаття росте у водоймах із повільною течією, до дна прикріплюється великим міцним кореневищем товщиною до 10 см, вкритим бурими лусками. Від нього на поверхню води на довгих черешках піднімаються плаваючі великі цілісні листки овальної форми з серцеподібною основою.
- Квітки двостатеві, правильні, великі, до 16 см у діаметрі. Пелюстки білі, трохи довші за чашолистки, до центру зменшуються і поступово переходять у тичинки. Цвіте у червні – серпні. Плід – ягодоподібний, зелений, багатонасінний, його поверхня вкрита рубцями. Достигає у серпні – вересні.
Поширення на Херсонщині: Правобережжя: пониззя Інгульця; Лівобережжя: заплава Дніпра.
Чисельність та структура популяцій: місцями зустрічаються досить чисельні популяції в заплаві Дніпра.
Причини зміни чисельності: зміна гідрологічного режиму внаслідок зарегулювання Дніпра, забруднення води, рух човнів, зривання рослин.
Умови місцезростання: мілководдя Дніпра та Інгульця.
Фото: Анастасія Давидова
Tags: Вікторія Дзекаль, Науковий відділ
Trackback from your site.