Всесвітній день мігруючих птахів

В другу суботу жовтня відзначається Всесвітній день мігруючих птахів. Це подвійне весняно-осіннє свято через карантинні заходи ми провели в межах міста у Херсонській загальноосвітній школі 4 для учнів 5 класу.

Тема свята цього року “Птахи з’єднують наш світ”, тож разом із учнями визначили яке значення мають перелітні птахи, який зв’язок вони мають із різними куточками нашої планети, з якими ризиками для існування стикаються пернаті.

Перелітні птахи, з’єднують різні середовища існування. Часто ці далекі шляхи польоту перетинають негостинну місцевість, таку як пустелі та відкрите море та коли вони прилітають до місць існування для зимівлі, зупинок, розміщення та розмноження, мають багато загроз для виживання.

Ми запропонували дітям самим навести приклади загроз для життя птахів, та дитячі відповіді переважно зводилися до мисливства і вся відповідальність була покладена на дорослих.

В ході заходу з’ясували, що знищення середовищ існування, як наслідок скорочення запасів їжі, використання пестицидів у сільському господарстві, будівництво вітроелектростанцій та скляних споруд, забруднення середовищ існування та багато іншого є суттєвою загрозою для виживання перелітних птахів.

Дякуємо адміністрації закладу освіти та бібліотекарю Л.Ликовій за запрошення.

Тетяна Крючкова, керівник відділу екологічної освіти НПП “Нижньодніпровський”