Весняні польові дослідження науковців

З 21 квітня триває польовий виїзд команди науковців-однодумців, представників науково-виробничого комплексу «Курс». Ця установа виграла тендер на розробку проекту організації територій НПП «Нижньодніпровський», що проводився восени.

Проект організації території розробляється з метою визначення та обґрунтування стратегії розвитку національного природного парку «Нижньодніпровський» на десять років.

Команда науковців з усієї України разом з херсонськими фахівцями

НВК «Курс» – організація з дуже великим досвідом створення подібних проектів: в арсеналі команди науковців розробка більше 20 аналогічних проектів для природо-охоронних установ. Це і Національний Природний Парк Джарилгацький, і Національний природний парк “Олешківські піски”, і НПП «Десняно-Старогутський», і Національний природний парк “Пирятинський”, і Карпатський біосферний заповідник та інш.

До складу науково-дослідної команди увійшли екологи, географи, іхтіологи, орнітолог, ентомолог, теріолог, ботанік. Майже всі фахівці багатопрофільного напрямку. Також до команди науковців зі всієї України приєдналися і фахівці науково-дослідного відділу “Нижньодніпровського” Анна Наумович (Anna Naumovich) та Віталій Кліменко Vitaliy Klymenko.

Кожного дня науковці НВК «Курс» разом із фахівцями науково-дослідного відділу парку вирушають в експедиції на човнах. Маршрут досліджень охоплює всю територію «Нижньодніпровського». Розпочато польовий виїзд з Нової Каховки (плавневі системи біля острову Козацький), друга зупинка — с.Козачі Лагері. Далі дослідження гирла Інгульця, наступна черга Білого озера. Також заплановано дослідження острову Великий Потьомкінський, водойм біля с.Геройське та с. Збур’ївка.

Під час експедіції

Науковці проводять комплексні дослідження заплавних ландшафтів Нижнього Дніпра, відбирають проби води в різних водоймах, вивчають і фіксують різноманістність флори і фауни (ентомофауна, теріофауна, іхтіофауна) на територіях парку.

Наприклад, за словами співробітника парку орнітолога Віктора Бусела Виктор Бусел (Viktor Busel), такого довгострокового, масштабного орнітологічного дослідження з водними виїздами, яке відбувається зараз, не було протягом 20-ти років.

Фахівці науково-дослідного відділу разом з орнітологом парку

Досвідченим ентомологом Семеном Воловником взагалом вже підтверджено проживання 15 видів комах, що занесені до червоної книги, а попереду ще дослідження майже половини територій. Де-які комахи активні навесні, інші – влітку. Тому продовження польових досліджень науковцями НВК «Курс» відбудеться ще влітку і восени. Так само, як зараз, буде ретельно обстежено всі території національного парку «Нижньодніпровський».

Слідкуйте за нашими публікаціями з фото найбільш цікавих, рідкісних представників флори та фауни Нижнього Дніпра, що зафіксовані науковцями протягом цієї весняної експедиції.

Довідка:

Основні завдання проекту організації території:
– визначення стратегії розвитку парку на десять років;
– проведення науково обґрунтованого функціонального зонування території парку та встановлення територіально диференційованого режиму охорони, використання та відтворення його природних комплексів, біологічного і ландшафтного різноманіття, історико-культурних комплексів і об’єктів;
– визначення відповідно до стратегії та на її виконання конкретних ефективних заходів з розвитку парку, охорони, відтворення та рекреаційного використання його природних комплексів та об’єктів на п’ять років.

#експедиціяВесна #Нижньодніпровський #НацПаркХерсон#науково_дослідний #польовіДослідження #ПроектНижньодніпровський#НижнійДніпро #нвкКурс Виктор Демченко