Презентація маршруту “Дніпровська Гілея”

14 вересня відбулася презентація нового водного туристичного маршруту НПП «Нижньодніпровський». Продовжуючи співробітництво з базами зеленого туризму Херсонщини начальник відділу рекреації та туризму Сергій Шкарупа уклав договір про співпрацю з базою зеленого туризму «Козак», що розташована поблизу Одрадокам’янки. Саме на території цієї бази розпочинається маршрут. Тут можна взяти в оренду весельний човен, байдарку та помилуватися незайманою природою плавнів Нижнього Дніпра.

 

Вперше учасниками презентаційного походу стали члени Науково-технічної ради Парку, зокрема, Alexandr Khodosovtsev Олександр Ходосовцев, Володимир Худолей Владимир Худолей, журналісти Татьяна Дергачева та Irina Uhvarina, співробітники нашої установи тощо. Директор Національного парку Олексій Чачібая Алексей Чачибая наголосив на важливості втілення таких кампаній, як чудового засобу зростання туристичної привабливості Херсонщини.

Гостинно зустрів відвідувачів директор КОЗАК – База зеленого туризма Валерій Брусенський. З якими перепонами зіткнулися наприкінці 90-х, початку 2000-х задля оформлення бази годі і розповідати. Майже 9 років тривала бюрократична волокіта. Але зараз все позаду і з кожним сезоном перспективний туристично-відпочивальний осередок набирає обертів.

В цьому році завдяки партнерам Finist TOUR – туроператор півдня України з’явилася можливість використання канадських байдарок «Пелікан». Саме на них і відбувся заплив.

До послуг туристів – дев’ять 2-х місних байдарок та дві одиночні. Дивлячись на дощову погоду вирішили пройти маршрутом 77-2 (9 км) до сухопутної переправи (див.схему), бо більшість туристів керували байдарками вперше. Хід за течією річки Казак, поворот до річки Хмельник з неймовірно живописними краєвидами (див. фото маршруту), свіжим повітрям зовсім не виснажив, навпаки, надихнув до нових пригод.

Біля сухопутної переправи до р.Гнілуша (див.схему) відбулася екскурсія плавневими берегами. Завдяки маркерам (позначки синьо-біліого кольору, див.фото) заблукати тут неможливо.

Команда туристів поринула до справжніх Дніпровських джунглів: ліани дикого винограду, столітні дуби, тополі, до половини надгризані дерева – робота природних «бракон’єрів» – бобрів. Цілими сім’ями вони живуть на берегах водосховища Сабецький, р. Хмельник. Їх роботу дуже помітно, навіть спостерігали свіжі «рани» на деревах.

Майбутнім відвідувачам порада: два напрямки туристичного маршруту 77-1 і 77-1 (дивіться схему) за один день пройти складно і виснажливо. Але є вихід – на базі «Козак» споруджено облаштовані місця для кемпінгу. Окрім того, ви можете не тільки скористатися водним транспортом турбази «Козак», але й привезти свій (надувний човен чи байдарка).

Доречі, пливучи Хмельником, зустріли місцевих рибалок, які радили добрі місця для лову (див. схему). Окрім того, зараз, після дощів, за розповідями місцевих жителів, на островах Дніпровських джунглів (див.схему) очікується безліч грибів, зокрема гливи. А побувати в справжньому листяному лісі ще те задоволення!

Запрошуємо відвідати туристичний маршрут «Дніпровська Гілея» та базу зеленого туризма «Козак».

Посилання на сайт: https://bazakozak.com.ua

Незабаром з’явиться відео, зняте під час відвідування маршруту «Дніпровська Гілея».