Підсумкова науково-технічна рада Національного природного парку «Нижньодніпровський»
14 грудня 2021 року відбулось підсумкове (16) засідання Науково-технічної ради Національного природного парку «Нижньодніпровський».
На порядок денний були винесені наступні питання:
- Розгляд та затвердження звіту з виконання річного плану заходів НПП «Нижньодніпровський» за 2021 рік
- Розгляд та затвердження аналітичного звіту з наукової та науково-технічної діяльності НПП «Нижньодніпровський» за 2021 рік.
- Ознайомлення зі звітом щодо спеціального використання природних ресурсів у межах НПП «Нижньодніпровський» у 2021 році (у науково-дослідних цілях).
- Розгляд та погодження плану засідань науково-технічної ради НПП на 2022 рік.
- Розгляд та погодження річного плану заходів НПП «Нижньодніпровський» на 2022 рік.
- Розгляд та затвердження плану заходів з наукової та науково-технічної діяльності НПП «Нижньодніпровський» на 2022 рік
- Розгляд питання щодо будівництва річкового терміналу ТОВ СП «НІБУЛОН» в межах території НПП «Нижньодніпровський»
Засідання проходило частково в дистанційному режимі.
Основною тезою засідання було підведення підсумків роботи підрозділів Парку в 2021 році.
Керівник відділу охорони та захисту природних комплексів та об’єктів Валерій Яковлєв доповів про роботу відділу протягом року. За поточний рік було здійснено біля 584 виїздів територією Парку, виявлено 166 порушень, складено 9 адміністративних протоколів, вилучено та відправлено на утилізацію більше 38 тисяч метрів сіток. Серед населення проводилась роз’яснювальна робота щодо запобігання пожеж та правил здійснення рибальства на природоохоронній території. Також фахівцями відділу створено курс семінарів з наочним матеріалом для підвищення кваліфікації співробітників Парку і проведено 5 семінарів з обміну досвідом на наукову та природоохоронну тематику.
Заступник начальника науково-дослідного відділу НПП «Нижньодніпровський» Вікторія Дзеркаль:
Основним завданням науково-дослідного відділу є підготовка та видання чергового тому Літопису природи. Літопис природи має стандартну структуру. У числі основних розділів – загальні відомості про Парк, дані наукових полігонів, метеорологічні та гідрологічні показники, календар природи, рослинний та тваринний світ, антропогенний вплив, збереження видів тварин і рослин, результати наукової роботи.
Для реалізації поставлених завдань співробітниками відділу виконано польові дослідження (інвентаризація складу флори та фауни, робота на пробних площах та закладення нових пробних площ, виконання геоботанічних описів, картування рослинних угруповань та біотопів, проведення фенологічних спостережень, виявлення нових локалітетів х видів біоти, що підлягають охороні, відбір гербарних зразків та колекційних матеріалів тощо). Крім того, за результатами досліджень підготовлено та подано до друку 4 публікації – 1 до наукових фахових виданнь України категорії «Б» – 1; до інших виданнь України, що мають ISSN – 3. Вийшло друком: 10 публікацій – 1 стаття до зарубіжного наукового видання, індексованого у наукометричних базах даних Scopus / WoS; 4 статті, надруковані в вітчизняних наукових фахових виданнях категорії «Б»; в інших виданнях України, що мають ISSN – 5. Також поповнили наукові фонди Парку, фототеку, бази даних ті ін. Розробли та провели 13 семінарів з обміну досвідів працівників Парку – 13. Прийняли участь у семінарах – 14.
Серед жителів міста та області проводилась еколого- освітня робота працівниками відділу екологічної освіти. Керівник відділу Тетяна Крючкова розповіла присутнім про результати роботи: «Протягом року організували та взяли участь у декількох фестивалях («Хвиля рейву», «Херсонські дЕкорації», «Екофест #Kherson_ZeroWaste» “Kizim_Юшк_Fest”). Також проводили екологічні акції, взяли участь у Всеукраїнських форумах та семінарах. Постійно відзначались календарні екологолічні свята разом з учнями шкіл міста (з урахуванням карантинних заходів)»
«Відділом рекреації створено, промарковано, внесено до реєстру новий туристичний маршрут «Мандри загубленим світом», розроблені аудіо екскурсії, надруковані і розміщені на території Парку інформаційні банери. В 2021 році Парк став співорганізатором VІІ Таврійського Туристичного Конгресу. В планах на 2022 рік – створення рекреаційного пункту (спостереження) на території Козацького відділення» – керівник відділу Сергій Шкарупа
Друга важлива теза засідання – подання Станіславського сільського голови щодо будівництва річкового терміналу ТОВ СП «Нібулон» в межах території Парку. Присутні фахівці дійшли висновку, що немає ніяких перешкод для існування даного об’єкту на території господарської зони Парку з дотриманням чинного законодавства України щодо природно-заповідного фонду та із зверненням уваги на обережне поводження на території Смарагдової зони, проведення всіх необхідних досліджень.
Інші питання – прийняті в робочому режимі.
Кворум відбувся. Рішення прийняті. В планах на 2022 рік продовжувати науково-дослідницькі роботи, розвивати існуючі туристичні маршрути та проекти, співпраця з новими партнерами.
Tags: Адміністрація
Trackback from your site.