Підсумкова науково-технічна рада Національного природного парку «Нижньодніпровський»

23 грудня відбулось підсумкове засідання науково-технічної ради Національного природного парку «Нижньодніпровський».

На порядок денний були винесені питання:

  • Розгляд та затвердження звітів про результати роботи НПП «Нижньодніпровський» за 2020 рік.
  • Розгляд та погодження плану засідань науково-технічної ради НПП «Нижньодніпровський» на 2021 рік.
  • Розгляд та погодження плану роботи НПП «Нижньодніпровський» та його природоохоронних заходів на 2021 рік.

Засідання проходило частково в дистанційному режимі.

За підсумками роботи в 2020 році співробітники Парку пройшли курси підвищення кваліфікації (з отриманням сертифікатів міжнародного зразка), приймали участь у багатьох навчальних проектах, здійснено більше 20 експедиційних виїздів, подано до друку 25 публікацій, 1 співробітник захистив дисертацію.

Проведено більше 20 різноманітних навчальних семінарів. Бібліотека Парку поповнилась новими посібниками.

Також, в рамках розвитку туристичної галузі, укладено договори про співпрацю з новими партнерами, розроблено 5 нових туристичних водних маршрутів (загальна протяжність близько 80 км). Проект «До дивовижних Аджигольських Маяків», який розроблено працівниками відділу рекреації спільно з БВ «Забаріно» став номінантом туристичної премії України «Ukraine Tourism Awards 2020» – «Регіональний прорив року».

Начальник відділу екологічної освіти Тетяна Крючкова зазначила, що навіть в складних умовах карантину, робота відділу не зупинялась. Основні заходи роботи з учнями були перенесені на свіже повітря. Так, були організовані екологічні квести, спільно з партнерами встановлені інформаційні стенди та еко-інсталяції на узбережжях водойм.

Юрій Сініцин, начальник відділу державної охорони природно-заповідного фонду НПП «Нижньодніпровський», доповів про проведені  роз’яснювальні бесіди з населенням, результати роботи по виявленню незаконних засобів вилову. Протягом року охоронними відділеннями Парку було вилучено близько 560 засобів вилову та 37 тисяч метрів сіток.

Заступник директора з науково-дослідної роботи – начальник відділу НПП «Нижньодніпровський»  Альона Пономарьова проінформувала колег про зміни в природоохоронному законодавстві на наступний рік, та визначила час проведення науково-технічних рад в 2021 році – орієнтовно лютий, серпень, грудень.

Кворум відбувся. Рішення прийняті. В планах на 2021 рік продовжувати науково-дослідницькі роботи, розвивати існуючі туристичні маршрути та проекти, співпраця з новими партнерами.