Підозри без доказів, або Хто випалює плавні Херсонщини

Минулими вихідними знову на великій площі палали плавні у передмісті Херсона. Зокрема у селищі Приозерне вогонь майже дістався до людських осель. Журналістське розлідування
провела Тетяна Назаренко кореспондент порталу Вгору

З початку нинішнього року за фактами підпалів очерету відкрито чотири кримінальні справи. Всі пожежі сталися в околицях Херсона. Як повідомили у відомстві, зараз проводяться опитування усіх можливих свідків, зокрема дачників та рибалок, аби вийти на слід паліїв. Проте правоохоронці зізнаються, що зробити це не легко.    

За словами заступника начальника Головного управління Національної поліції в Херсонській області Миколи Вербицького, для вчасного та швидкого реагування на випадки підпалів екосистем, визначення місць пожеж і передачі оперативної інформації, поліція постійно взаємодіє зі службою з надзвичайних ситуацій, рибоохоронним патрулем та Національним парком “Нижньодніпровський”. Однак навіть спільними зусиллями цих відомств дуже складно встановити особи зловмисників та затримати їх. Адже на місці злочину схопити їх за руку практично неможливо. Це обумовлено віддаленим розташуванням осередків підпалу та, у більшості випадків, неможливістю дістатися туди автотранспортом. З часу займання, виявлення осередку вогню, надходження повідомлення і транспортування на місце на човнах поліції та рятувальників минає багато часу і у зловмисників є можливість втекти. 

Більше інформації тут