Перші вихідні жовтня – Міжнародні дні спостереження за птахами

З 1993 року Міжнародною асоціацією з Охорони птахів у перші вихідні жовтня проводяться Всесвітні дні спостереження за птахами.

В 1995 році понад 115 тисяч людей із 77 країн світу взяли участь в цій акції, яка мала за мету привернути увагу суспільства до проблем захисту птахів та їх місць проживання.

Увагу учасників привернули більш, ніж два мільйони птахів 2764 різноманітних видів. Такі дні організовуються з ініціативи товариств охорони птахів і до них залучаються усі охочі.

Під час акції фіксується, які види птахів зустрічаються у тій чи іншій місцевості, в якій кількості, особливості їх поведін­ки тощо. Основною метою цієї акції є заохочення широкого загалу до пізнання світу пернатих і привернення уваги до проблем їх збереження, оскільки внаслідок діяльнос­ті людини і забруднення навколишнього середовища, чисельність деяких видів значно зменшується або ж знаходиться під загрозою зникнення.

Результати своїх спостережень учасники акцій надсилають в товариства охорони птахів, де вони опрацьовуються, уза­гальнюються та оприлюднюються.

Зараз під загрозою знаходяться 1111 з 9600 видів птахів світової фауни, тобто кожний восьмий вид. З 195 рідкісних видів птахів Європи 153 зустрічаються в Україні, 10 з них знаходяться під загрозою знищення.

Інформація з мережі Інтернет

В відеодобірці представлені птахи, що мешкають на території національного парку “Нижньодніпровський”. Автор фото – Віктор Бусел