Осетр європеймський(Acipenser sturio Linnaeus)
Статус: зниклий вид.
День пам’яті втрачених видів, який відзначається 30 листопада – цей день про тих, хто назавжди зник з лиця Землі в тому числі через діяльність людини.
Людина знищує живі істоти не лише безпосередньо – під час полювання, вирубування лісів, а й зовсім не помічаючи цього – під час забруднення навколишнього середовища і руйнування місць мешкання живих організмів.
Ровесники динозаврів, які колись нерестились у Дніпрі.
Осетрові риби жили ще в часи динозаврів, 200 млн років тому. Втім, динозаври не витримали зміни геологічних епох, а от осетрові зуміли їх пережити, але стали рідкісними через людську діяльність. У деяких регіонах осетрові перебувають на межі зникнення, зокрема в Україні, де вони включені до Червоної книги.
В Україні існує 6 видів цих риб: осетер російський, севрюга звичайна, стерлядь прісноводна, білуга звичайна осетер європейський (атлантичний) та осетер шип. Проте останні двоє за попередні кілька десятиріч жодного разу в уловах не фіксувалися і вважаються зниклими на території нашої держави.
Зникнення таких видів риб спричинено виключно діяльністю людини: браконьєрський вилов, головним чином заради чорної ікри, руйнування місць для нерестовищ та перешкоджання шляхів міграції греблями, забруднення води.
Оскільки осетрові не розмножуються щорічно, здатними до розмноження – стають досить пізно (7-14 років), то вони особливо вразливі до цих загроз. І навіть за ідеальних умов знадобиться багато років, щоб їх популяція відновилася.
Зниклі види ніколи не відновляться в дикій природі. Проте ще можна врятувати тих, кого людство ще не встигло знищити.
Tags: Науковий відділ