Олешківські піски показали в NASA

Національний природний парк “Олешківські піски” Oleshki Sands прославився завдяки американському аерокосмічному агентству NASA, яке сфотографувало українську пустелю за допомогою супутника Landsat 8. Нагадаємо, що унікальний піщаний масив в Олешках розташований в 30 км від Херсона

Ось, про що йдеться на сайті NASA:
“На північ від Чорного моря ландшафт південної України рясніє привабливими рельєфами. Багато хто задається питанням: що це? Приблизно в 65 кілометрах на північний захід від барвистих лагун Сиваша, ліси різко переходять в піски. Цей овальний регіон на фото, відомий як Олешківські піски, є найбільшою піщаної ареною в Україні і другий за величиною в Європі (площа масиву, перевищує 1620 кв. км) “.
Повідомляється, що фотографії були зроблені 15 червня 2019 року. З космосу ця українська міні-пустеля виглядає, як яйце пісочного кольору.

“Піски складаються з безкрайніх барханів висотою близько 5 м. Щоб спробувати запобігти ” вторгнення “дюн в населені і сільськогосподарські райони, навколо піщаних просторів були посаджені густі зарості сосен. Проте, аналіз знімків Landsat останніх 30 років показав, що пісок “мігрував” в лісові райони, особливо на північно-східних і південно-західних схилах пустелі “, – повідомляє сайт.
Додамо, що влітку пісок в пустелі під Херсоном нагрівається до 75 градусів за Цельсієм.


#OleshkySands