Наслідки війни для довкілля України
Наслідки війни для довкілля в Україні оцінили майже у 2 трильйона гривень.
Днями в Офісі Президента України обговорили наслідки війни для довкілля та подальші дії влади щодо притягнення окупантів до відповідальності.
Над обрахунком збитків довкіллю наразі спільно працюють Державна екологічна інспекція України, Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України, представниками профільного Комітету Верховної Ради України, РНБОУ, СБУ та органи прокуратури. За попередніми підрахунками, шкода довкіллю України, завдана росіянами, сягає майже 2 трильйони гривень.
У фіксації фактів екоциду з боку армії рф в Україні допомагають міжнародні партнери. Зокрема, Державний департамент США, який допомагав розробляти методики з обрахунку збитків довкіллю, Європейська Комісія, ОБСЄ, ПРООН, Світовий Банк, ЮНЕП, Організація економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР), Міністерство клімату та навколишнього середовища Польщі, Обсерваторія конфліктів і довкілля Великої Британії та Zoі Environment Network (Швейцарія) тощо.
Глобальну платформу оцінки збитків довкіллю внаслідок війн, яку Президент України Володимир Зеленський представив на СОР27 у своєму відеозверненні, вже підтримало 24 країни. Європейський Союз висловив свою готовність співпрацювати та очікує подальшого розроблення платформи і механізму її функціонування.
Крім того, у 2022 році завдяки спільній роботі Міндовкілля та Міністерства закордонних справ України / MFA of Ukraine було обмежено права рф у 4 міжнародних угодах. У рамках засідання країн-учасниць Рамкової конвенції про охорону та сталий розвиток Карпат (Карпатська Конвенція) дії росії щодо України засуджено офіційно.
На жаль, сьогодні ворог продовжує нищити унікальний світ природи на території національного природного парку “Нижньодніпровський”. Днями тут виникло декілька пожеж у плавнях, які знищують біологічне розмаїття пониззя Дніпра. Не виключено, що причиною займання стали ворожі обстріли.
Високий рівень загрози для фауни несе замінування ворогом території парку.
Крім того, до серйозних наслідків для екосистеми Дніпра може призвести штучне зниження рівня води у Каховському водосховищі. Наразі достеменно невідомо, що саме є причиною таких дій окупантів – бажання нашкодити чи проста людська недбалість тих, хто відповідає за стан цієї водойми.
Світ повинен усвідомлювати увесь масштаб загрози екологічній системі України та ризики для інших країн, які несе російське вторгнення.
Фото обміління Каховського водосховища взято з херсонських Telegram каналів.
Tags: Екоосвіта, Крючкова Тетяна