13 Чер2018
Нацпарк досліджують студенти
Студенти першого курсу факультету біології, географїї і екології проходять практику і на території НПП «Нижньодніпровського».
Кінець травня, початок червня – пора практично-польових робіт. Завідувач кафедри екології та географі Олексій Давидов ознайомив студентів із фізико-географічними особливостями територій Херсонщини. У c. Кизомис, де Дніпро впадає у Дніпро-Бузький лиман, демонстрував заплаву річки та її гідрологічні особливості (гирло естуарного типу де вода частково солона, тому що періодично сюди заходять морські води. Саме тому тут росте галофітна рослинність: солерос (на фото нижче), кермек, такир.
У с. Станіслав досліджували берегову лінію Дніпра. Дізнались як утворились яри і чому породи залягають шарами (леси чергуються з глинами). Лесовий шар характерний для теплого періоду і регресії моря, а глина для льодовикових епох і трансгресії моря. Студенти спостерігали за типовими представниками флори та фауни прибережної смуги (чайки, пелікани, полози, комахи, мальки риб) та долучалися до проекту PRIDE вивчення молюсків Чорного моря.
Сподіваємось, що ці студенти в подальшому стануть співробітниками нацпарків, заповідних установ, як, наприклад, Юлія Бондар. Юлія – студентка ХДУ, магістрант, яка зараз навчається, а паралельно працює в національному парку екскурсоводом. Як співробітник еко-освітнього відділу, вона досліджує нові екскурсійні маршрути та пише дипломну роботу “Оцінка допустимого рекреаційного навантаження на НПП “Нижньодніпровський”.
Солерос на фото нижче
Кермек
У с. Станіслав дослідили берегову лінію Дніпра. Дізнались як утворились яри і чому породи залягають шарами (леси чергуються з глинами).
Лесовий шар характерний для теплого періоду і регресії моря, а глина для льодовикових епох і трансгресії моря. Студенти спостерігали за типовими представниками флори та фауни прибережної смуги (чайки, пелікани, полози, комахи, мальки риб) та долучились до проекту PRIDE вивчення молюсків Чорного моря.
Trackback from your site.