Мінаматська конвенція про ртуть

Днями у департаменті екології та природних ресурсів Херсонської обласної державної адміністрації, відбулися громадські консультації щодо приєднання України до Мінаматської конвенції про ртуть.

Нагадаємо, що основні положення цієї конвенції стосуються поступової заборони та виробництва деяких приладів із вмістом ртуті, а також обов’язкове припинення її видобування. Мова йде перш за все про люмінесцентні лампи із вмістом ртуті, неелектронні вимірювальні прилади (в тому числі термометри та барометри), деякі медичні препарати. Для окремих продуктів, які не мають екологічно безпечних аналогів — встановлені винятки.

Спеціалісти-екологи вважають, що прийняття Мінаматської конвенції допоможе врятувати довкілля від антропогенних викидів ртуті та знизить ризики, завдані цими препаратами здоров’ю людини.

Учасникам заходу, зокрема начальнику відділу еко-освіти Національного парку «Нижньодніпровський», було презентовано проект Закону України “Про ратифікацію Мінаматської конвенції про ртуть”. Також розглянули переваги від ратифікації Україною Мінаматської конвенції , шляхи впровадження положень конвенції в Україні, проблеми та перспективи.