Марш за клімат у Херсоні

Херсонські еко-активісти приєднуються 20 вересня до всесвітніх маршів за клімат!

Цієї п’ятниці, 20 вересня, о 15-30 розпочнеться Міжнародний марш за клімат у Херсоні від будівлі  Херсонської ОУНБ ім. Олеся Гончара вул.Дніпропетровська, 2, орієнтир – пам’ятник біля вічного вогню.

В цей день мільйони екологічних активістів у майже 150 країнах світу готуються покинути свої звичні місця роботи й навчання та вийти на вуличний марш за зміни в політиці задля збереження клімату нашої планети.

Така подія планується і в Україні, зокрема в Києві та Херсоні. Ці протестні акції приурочені до спеціального саміту ООН із питань клімату, що відбудеться 23 вересня у Нью-Йорку. На ньому лідери з понад сотні країн зберуться аби продемонструвати конкретні плани по збільшенню їх національних внесків у Паризьку кліматичну Угоду. Держави мають реалізувати ціль по скороченню обсягу викидів СО2 на 45% до 2030 року та досягти нульових викидів парникових газів у 2050-му. Все це аби протидіяти глобальному потеплінню, що спричиняє руйнівні погодні катаклізми у світі. 

5 природних аномалій 2019 року, які свідчать про глобальне потепління

Танення льодовиків, до якого не встигли пристосуватися тварини, аномальна спека та град в субтропіках.Цього року ми стали свідками аж занадто великої кількості тривожних "дзвіночків"

Опубліковано НВ Вівторок, 16 липня 2019 р.

Ось які вимоги підготували українські активісти до нової влади:

  • 100 % відновлюваної енергії. Заявити про національний курс переходу на 100% відновлюваних джерел енергії (ВДЕ) та поступово досягати його до 2050 року.
  • Сказати НІ викопному паливу! Відмовитись від будівництва нових електростанцій на викопному паливі і визначити шлях до повної декарбонізації економіки України.
  • Енергоефективність – пріоритет №1! Повною мірою використати потенціал енергозбереження в усіх секторах.
  • Припинити дотувати з державного бюджету промислове тваринництво, яке є одним з головних джерел викидів парникових газів.
  • Зеленому місту – зелений транспорт! Розвивати громадський електротранспорт та велоінфраструктуру у містах. 
  • Сказати “Ні” одноразовому пластику! Заборонити використання, імпорт та виробництво одноразового посуду, пакетів.

Приєднуйтеся до Міжнародного маршу за клімат у Херсоні!

Цієї п’ятниці, 20 вересня, о 15-30 розпочнеться хода від  Херсонської ОУНБ ім. Олеся Гончара  

Більше про зміни кліматиних зон на Україні за посиланням:https://landlord.ua/wp-content/page/pid-udarom-stykhii-iak-mihruiut-klimatychni-zony-v-ukraini/?fbclid=IwAR17jmNp_-NkV13bWpBT_OnCZibgye5lEe0-fq2Bm4PTePjb6Qxv7vt3PEM