Екскурсія до Дні птахів

Коли в єдиному руслі збігається фах людини та її покликання, то маємо професіонала, чия справа надихає не тільки його самого, а ще й оточуючих. Саме такий приклад – спеціаліст з орнітології НПП “Нижньодніпровський” Виктор Бусел (Viktor Busel). Днями він провів цікаву, змістовну, сповнену новими знаннями екскурсію для дітей #ШколаЖиттяХерсон.

Під час екскурсії: цікава розповідь про плиску білу

Одною з принад заходу стало проведення його на природі, в гідропарку, на пляжному острові, що є саме територією національного парку.

Діти, озброєні біноклями та блокнотами, нарешті дочекалися Віктора Анатолйовича, що встиг долучитися вчасно, прямуючи через Херсон з однієї наукової експедиції в іншу.

Дорослі уважно слухали, а діти бігали навкруги, але на такій відстані, щоб почути цікавинки

Дізналися багато нового про птахів, зокрема про ворон, голубів та качок. Навчилися вести польові дослідження через заповнення щоденника. До екскурсії приєдналися і батьки. Треба зауважити, що їм сподобалася півторагодинна екскурсія навіть більше, чим дітям. Бо так багато цікавих спостережень, дослідницьких фактів, якими щедро ділився Віктор Бусел, людина-дослідник, що більшість життя проводить в експедиціях і спостереженнях, вдається не часто.

Наприклад, ще раз здивувалися унікальності нашій місцевості: в нас є і піщані острови,і великі заплавні ліси, і чагарники, і різноманітні агроландшафти, тобто багато природних комплексів. Саме це є запорукою різномаїття гніздових птахів. Також біля 100 видів зимуючих та тих, що зустрічаються на міграції. Фактично більше половини видового складу птахів зустрічаються на Херсонщині.

Віктор Анатолїйович миттєво за співом визначав птаха, додавав безліч цікавих історій з власного досвіду мандрівок, вражав величезним багажем енциклопедичних знань, які в легкій та доступній формі пояснював дітям та дорослим.

Зустрічі з такими людьми, що працюють за покликом серця, залишаються в пам’яті назавжди!

Чекаємо на нові екскурсії!