Екосвідомість бізнесу – мета форуму, що відбувся за день до весни
29 лютого екосвідомі та прагнучі змін люди зібралися на Форум підприємців чорноморського узбережжя Херсонщини у рамках грантового проекту EMBLAS-Plus “Чорноморське узбережжя Херсонщини без сміття”
Учасників гостинно приймала КЗ “Херсонська обласна універсальна наукова бібліотека ім. Олеся Гончара”
Проведення цього форуму свідчить про виклики, які пов’язані зі станом довкілля та необхідності впровадження екологічного врядування в Україні.
З привітальним словом до учасників звернувся голова Херсонської облдержадміністрації Юрій Гусєв. Він наголосив на важливості збереження навколишнього середовища в зоні рекреації Херсонщини.
Голова правління ХОГО “Регіональна рада підприємців” Федір Барулін Фёдор Барулин (Fyodor Barulin) представив свій Проект “Чорноморське узбережжя Херсонщини без сміття” щодо поширення територій природно-заповідного фонду. Керівник проекту також наголосив, що для баз відпочинку Херсонщини важливо пройти сертифікацію на здобуття права міжнародної екологічної відзнаки “Блакитний прапор”.
Гостя-спікер з Києва Олена Марушевська (Olena Marushevska) поділилася дослідженнями екологічного моніторингу Чорного моря. Вражаючи данні по кількості сміття на узбережжі та в морі: на пляжах 18% – це недопалки, 14% – пластикові стаканчики, 6% – упаковки від чіпсів та цукерок, 5%- пластикові пляшки, 2% – соломинки.
Через річки у море потрапляє 20% пластикових пляшок, 14% пластикових контейнерів та 14% шматочків пластику, 11% пакети, 9% пластикова упаковка.
Вражає те, що від цього сміття дуже легко позбавитись без залучення влади, або якихось додаткових зусиль. Хіба важко викинути недопалок в урну, або купити коктейль без соломинки?
Олена також розповіла про вплив фосфатів та фосфоритів, що містяться в миючих засобах та призводять до появи синьо-зелені водорості. Хоча на ринку України є приблизно 50 торгових марок, що не використовують фосфати і фосфарити у виробництві своєї продукції, українці продовжують несвідомо обирати неекологічні товари.
Дмитро Бидюк, спеціальний гість форуму з Сумщини, представил сучасні біопластикові пакети та горнятка зроблені з кавових жмихів. Пакети від “Фудбіопак” можна компостувати, годувати тваринам, вони біорозкладаються. А кавові горнятка привертали увагу та сподобались усім відвідувачам.
Голова Ради підприємців області та керівник підприємства торгової марки “Clime” Юрій Рожков змістовно розповів про бесфосфатну продукцію. Він підкреслив, що український споживач надає перевагу миючим засобам, які дають більше піни хибно думаючи, що цекраще відмиє посуд. Але насправді фосфатні засоби залишаєть па поверхні посуду хімічні сполуки, які потрапляють в їжу, а потім в організм людини, отруюючі його.
Херсонка Ольга Машкова, співвласниця брокерського агентства «Ecoquality.ua” презентувала чудові екоальтернативи, які користувалися великим попитом серед учасників форуму.Тетяна Крючкова також виступила з докладом
Звичайно не обійшлося без цікавого перфомансу від команди школярів #ZWSХерсон
Підсумк один — вже немає часу на роздуми. Треба діяти, бо екологічне лихо поруч. Тим більше, однодумці, які роблять кроки в цьому напрямку є! Приєднуйтесь!
Trackback from your site.