Дніпровський осетровий виробничо-експериментальний завод імені С.Т. Артющика – єдине в Україні унікальне підприємство відтворення «червонокнижних» риб.
Пріоритетним питанням, як для держави так і для національного природного парку «Нижньодніпровський» є охорона та відтворення водних біоресурсів в пониззі р.Дніпро.
Водні біоресурси внутрішніх водойм та Азово-Чорноморського басейну є стратегічним державним харчовим резервом, зберігання та відновлення якого нерозривно пов’язане як з природними процесами, так і з діяльністю людини.
Єдиний в Україні Дніпровський осетровий виробничо-експериментальний завод імені С.Т. Артющика забезпечує відновлення чисельності видів осетрових риб в промислових масштабах і вдосконалює методики вирощування рибопосадкового матеріалу, формує і утримує маткові і ремонтні стада. Щороку за встановленими лімітами у водній акваторії Дніпровського лиману фахівцями підприємства здійснюється відлов осетрових, вилучення ікри та закладання її в інкубаційні апарати для отримання молоді осетрових видів риб, що занесені до Червоної книги України.
Особини риб, у яких вилучено ікру для штучного вирощування молоді, в живому вигляді повертаються у приодне середовище.Запроваджуючи нові методи ведення виробничих процесів, Дніпровський осетровий завод досяг вагомих результатів у вирощуванні та відтворенні аборигенних осетрових видів риб, має високі показники, і з кожним роком їх підвищує. За період роботи Дніпровського рибзаводу у водойми загальнодержавного значення випущено понад 52 млн. екз. молоді осетрових риб.
Основні об’єкти відтворення:
- короп;
- рослиноїдні види – білий товстолобик, строкатий товстолобик,
- білий амур;
- осетрові види – стерлядь, російський осетер;
- щука;
- судак;
- сом європейський.
Щорічно Державне агентство рибного господарства України здійснює організацію та контроль за проведенням заходів з відтворення водних біоресурсів у внутрішніх водоймах та Азово-Чорноморському басейні.
В останні роки завод стає і привабливим туристичним об’єктом, де туристи мають можливість своїми очима побачити «червонокнижну «царську рибу»- стерлядь чи осетра, а також аборигенних мешканців Дніпра.
Tags: Відділ рекреації, Сергій Шевцов, Сергій Шкарупа
Trackback from your site.