День китів

19 лютого відзначається День захисту морських ссавців або День китів!

Ця екологічна дата вважається днем захисту не лише китів, але й усіх морських ссавців і різних інших живих істот, що мешкають в морях і океанах нашої планети. Цей День був заснований у 1986 році, коли набув чинності мораторій на китовий промисел, введений Міжнародною китовою комісією (МКК).

Перш за все, День китів — це привернення уваги громадськості, представників влади і всього людства до питань захисту цього унікального виду і взагалі усіх морських ссавців. Інтенсивне і нещадне винищення морських ссавців і, зокрема, дельфінів, що продовжується вже більше ніж 200 років, згубно позначається на їх чисельності — багато представників цього ряду опинилися на межі зникнення.
Незважаючи на усе це — знищення тварин не припиняється. До того ж людина своєю діяльністю, на жаль, не завжди розумною, також негативно впливає на природу, змінюючи її. Наприклад, великі втрати морським ссавцям наносять рибальські снасті (див. відео про врятування кита з сітки нижче), а також забруднення океанів нафтопродуктами через розширення географії нафтовидобутку на морському шельфі.

Захисник природи Майкл Фішбах згадує, як у 2011 році вони з друзями врятували від смерті горбатого кита, який застряг в риболовецькій мережі. Кіта назвали Валентиною, так як чудесний порятунок відбувся саме в День святого Валентина

Пропонуємо продивитись неймовірно видовищний фільм про глибоководних китів.