ЧЕБАЧОК АМУРСЬКИЙ (PSEUDORASBORA PARVA)
Сьогодні розповімо про Чебачка амурського (Pseudorasbora parva).
В сучасний період вид зустрічається в басейні Дунаю, Дністра, Південного Бугу, Дніпра, річок Північного Приазов’я, водойм Криму та багатьох замкнутих водойм, де вирощують ставкових риб.
Найбільша довжина тіла може сягати до 11 см, маса до 15 г, тривалість життя близько 5 років. Тіло видовжене, низьке, вилощене з боків. Рот дуже маленький, верхній, півмісячної форми, у верхній своїй частині має вигляд поперечної щілини. Спина темно-сіра, бурувата, боки сріблясті, черево біле. Від вершини рота до початку хвостового плавця на боках тіла проходить темна смуга.
Прісноводна річково-озерна зграйна донна жила риба стоячих або слабо проточних водойм. Тримається серед рослинності на ділянках з піщано-мулистим або мулистим ґрунтом. Статевої зрілості досягає на другому році життя при довжині тіла понад 3 см, самці крупніші за самиць. Розмноження з кінця травня по серпень. Плодючість до 4,2 тис. ікринок. Нерест порційний, ікра клейка, відкладається на підводну рослинність, каміння та інші підводні предмети прибережної зони. Вважається, що самець активно охороняє ікру. Живиться практично будь-якою доступною за розмірами їжею – планктоном, нитчастими і іншими водоростями, бентосними гідробіонтами, детритом, ікрою риб.
Господарського значення не має. При високій чисельності може завдавати значної шкоди, або виїдаючи ікру і личинок риб, або збіднюючи кормову базу водойми.
Фото – https://uk.wikipedia.org/wiki
Tags: Науковий відділ