19 вересня 2020 року – Міжнародний день чистих берегів річок, морів та океанів (International Clean Beach Day).

Вже другий рік поспіль національного природного парку “Нижньодніпровський” підтримує ініціативу  шкільної екологічної команди ZWSХерсон у прибиранні узбережжя узбережжя Чорного моря поблизу селища Приморське. До прибирання долучилися і студенти Херсонського державного університету, гідрометеорологічного технікуму та вихованці Херсонського центру дитячої та юнацької творчості.

Прибиранню сприяла тепла, сонячна погода. Як завжди прибирати є що – нажаль кількість сміття на наших узбережжях не зменшується, тож свідомих туристів треба ще виховувати.
Метою акції є не лише прибирання, а й позитивний приклад екологічної свідомості нашого суспільства задля попередження забруднення побутовими відходами водних ресурсів та заради бережливого ставлення до берегів водойм України та світу. Робімо разом береги наших річок, водойм та джерел чистими!
«Я прибрав – Твоя черга!» – прийми виклик! – це заклики до екологічної свідомості українців.
Захід започатковано у 1986 році і з кожним роком він набуває все більшої популярності.
Наразі проблема засмічення побутовим сміттям для річок, морів та океанів набрала глобальних масштабів. Велика тихоокеанська сміттєва пляма сягає розмірів, які дорівнюють чотирьом площам України. Є сміттєва пляма і в Чорному морі тому нагальна необхідність зупинити перенос сміття водними шляхами. З цією метою більшість країн світу долучається до заходу з прибирання узбережь – Міжнародного дня чистих берегів.
Особливе прохання громадянам: все ж таки прибирати прибережно-захисні смуги уздовж річок та навколо водойм після відпочинку, це зробити зовсім не важко. І наступного разу приїхати відпочивати буде приємніше, коли берег гарний і чистий.
Пам’ятаймо: майбутнє наших водойм – у наших руках!
Тетяна Крючкова, керівник відділу екологічної освіти
НПП “Нижньодніпровський”