09 Лип2024
14 березня – Всесвітній день дій проти гребель, на захист Річок, Води та Життя
Written by редактор Редактор. Posted in Новини
Щорічно 14 березня відзначається Всесвітній день дій проти гребель, на захист Річок, Води та Життя (International Day of Actions against Dams, for Rivers, Water and Life)


Цей день об’єднує зусилля всіх людей на планеті у боротьбі проти гребель, а також проведення еколого-просвітницької роботи з метою донесення впливу гребель на навколишнє природнє середовище.

Девіз цього дня: “За річки, воду та життя!”.

Вчені асоціюють греблі із тромбами, адже вони перекривають вільну течію та змінюють русло річки, перешкоджають міграції іхтіофауни та гідробіонтів

Безконтрольне будівництво гребель загрожує безповоротними змінам в екосистемі річки та знищує біорізноманіття. Також греблі становлять техногенну загрозу, адже їх руйнування призводить до катастрофічних наслідків.

До Всесвітнього дня дій проти гребель, на захист Річок, Води та Життя спеціалісти Національного природного парку “Нижньодніпровський” провели еколого-просвітницький захід для студентів 3-го курсу біологічних спеціальностей Херсонського державного університету.
Екоосвітянка Парку Юлія Бондар та науковиця Катерина Орлова-Гудім розповіли молоді про основні види впливів на довкілля від будівництва гребель, а саме: зміну природного русла річки, порушення міграційних шляхів риб, зміну їх природнього існування, розвиток маловоддя, заболочування територій та розмноження патогенних мікроорганізмів.

Разом зі студентами екоосвітянки зробили SWOT-аналіз слабких та сильних сторін будівництва греблі. Поговорили про негативні наслідки від підриву Каховської ГЕС, а також ознайомили зі світовим досвідом захисту річок від гребель та розповіли, які права має річка.