1000000 птахів гине через пластик

Що може зробити кожен з нас вже зараз, щоб зупинити цю цифру?

  1. Відмовитись від одноразового на корить екологічних альтернатив.
  2. Брати активну участь у еко-акціях по розчищенню берегів річок, морів, прибиранні пляжів.

3. Сортувати пластик і обов’язково утилізувати відповідно до маркіровки.

4. Підтримувати місцеві та глобальні дії проти надмірного, непотрібного використання та шкідливого видалення пластику

За оцінками фахівців, 8 мільйонів тонн пластикових відходів потрапляють в світовий океан щороку. Що ще гірше, пластик не просто розчиняється, а розламлюється на наддрібні частинки через взаємодію з водою, сонячним світлом і вітром. Це призводить до смертельних випадків серед птахів. Мертві пташенята з шлунками, повними пластика, заплутані і задушені пластиковими кільцями і мережами, – це реальні наслідки того, що пластик вражає планету.

Плаваючі на поверхні води, вкриті водоростями, одноразові пластмаси, такі як мішки, кришечки, соломинки для пиття, вушні палички і пляшки, можуть легко бути прийняті за їжу  як за формою, так і за запахом. Мимоволі птахи годують своїх пташенят пластиком, який ще більш вразливий через їх слаборозвинені органи. Гострі пластикові частинки викликають негайну смерть, проникаючи у внутрішні органи. Але в основному споживання пластику призводить до хронічного почуття голоду, бо дає відчуття повного шлунка без будь-якої харчової цінності. Токсичність хімікатів, що покривають пластмаси, є додатковою загрозою.

Число морських птахів, які помирають від пластичного впливу щороку, на сьогодні складає 1 мільйон на рік і продовжує зростати. Дослідження підкреслюють невідкладність питання: 90% морських птахів, за оцінками науковців, мають пластик в кишечнику. При таких показниках частка морських птахів, що проковтують пластик, досягне 99% до 2050 року.

Пропонуємо відеоряд, створений активістами як підсумок проведення безлічі заходів по всій планеті до Всесвітнього дня міграційних птахів (World Migratory Bird Day WMBD). Це глобальна кампанія, яка має на меті підвищити обізнаність про загрози міграційним птахам та необхідність їх охорони. У 2019 році темою кампанії WMBD є «Захистіть птахів: станьмо рішенням забруднення пластику».

Дослідження показують, що місцеві проекти з управління пластиковими відходами дають результати в короткі терміни. Таким чином, здоровий глузд і усвідомленість можуть допомогти приборкати гігантський потік пластика.

12 жовтня Всесвітній день міграційних птахів у 2019 році – це унікальний шанс об’єднати зусилля для вирішення серйозної проблеми забруднення пластиком та висвітлити його негативний вплив на мігруючих птахів. Давайте об’єднаємо наші голоси для вирішення цього швидко зростаючого екологічного занепокоєння!

Детальну інформацію щодо Всесвітнього дня мігруючих птахів можна отримати на офіційному сайті Всесвітнього дня мігруючих птахів за посиланням: https://www.worldmigratorybirdday.org.  Зареєструвати заходи, які будуть проходити в рамках Всесвітнього дня мігруючих птахів за посиланням: https://www.worldmigratorybirdday.org/register-your-event/