Севрюга звичайна (Acipenser stellatus).
Вид трапляється в Чорному та Азовському морях, зокрема біля північних берегів Азовського моря, вздовж Кримського п-ва та у північно-західній частині Чорного моря.
В незначній кількості в р. Дунай, зрідка поодиноко в рр. Дністер та Дніпро.
- Найбільша довжина тіла може сягати понад 2 м, маса до 80 кг.
- Тривалість життя становить близько 30 років.
- Тіло видовжене, веретеноподібне, невисоке. Вусики короткі, не торочкуваті.
- Рило мечовидне та довге, довжина якого становить понад 60% довжини голови.
- Верхня третина тіла темна, сірувато-блакитна або майже чорна, боки білувато- або сріблястосірі, черево жовтувате чи молочно-біле.
Прохідна придонна риба, яка постійно живе в морі, а для розмноження восени та навесні заходить до річок.
Тримається поодиноко або невеликими групами. Статеве дозрівання самців відбувається у віці 5-14, а самиць в 7-17 років. Нерест з кінця квітня до середини червня при температурі води 8-15° С і вище, на глибоких ділянках корінного русла із швидкою течією та твердим, звичайно піщано-гальковим, піщано-глинистим чи кам’янистим ґрунтом. Плодючість може перевищувати 360 тис. ікринок. Мальки живляться переважно червами, личинками комах, ракоподібними та ін., а дорослі особини споживають рибу, молюсків та крупних ракоподібних.
Цінна промислова риба, але чисельність якої катастрофічно скоротилася, зокрема внаслідок втрати придатних для природного відтворення біотопів, надмірного вилову тощо.
Вид внесено до Червоної книги України у статусі «вразливого», списків Бернської, Боннської, Вашингтонської конвенцій, Червоного списку Міжнародного союзу охорони природи.
Фото: https://www.fishbase.se
Tags: Демченко Наталія, Науковий відділ
Trackback from your site.