04 Лют2025
2 лютого – Всесвітній день водно-болотних угідь (World Wetlands Day)
«Захист водно-болотних угідь для нашого спільного майбутнього. Цінуй. Захищай. Надихай»
Під таким лозунгом проходить Всесвітній день водно-болотних угідь (World Wetlands Day) у 2025 році, який щорічно відзначається 2 лютого
Конвенція про охорону водно-болотних угідь (Convention on Wetlands) була підписана 2 лютого 1971 року у м.Рамсар (Іран) з метою привернення уваги до важливості цих екосистем.
Що дають водно-болотні угіддя людству:
– Чисту воду. Багатий на мул ґрунт і рослинність фільтрують та зберігають воду;
– Їжу. Риба, рис та водорості, які вирощуються та зростають на території ВБУ забезпечують сите життя людей;
– 70% води із ВБУ використовуються для потреб сільського господарства;
– 40% світових видів рослин і тварин живуть або розмножуються у ВБУ;
– Водно-болотні угіддя акумулюють воду, стримують паводки.
На території НПП “Нижньодніпровський” знаходиться водно-болотне угіддя міжнародного значення “Дельта р. Дніпро” – один із найцінніших дельтових природних комплексів Європи, площею 34 675, 64 га та завдовжки 47 км.
До війни на території ВБУ налічувалось 376 видів безхребетних, серед яких 68 – занесено до ЧКУ. В межах угіддя нерестилися та нагулювалися стерлядь (Acipenser ruthenus), осетер чорноморсько-азовський (A. gueldenstaedtii colchicus ), севрюга чорноморська (A. stellatus ponticus ), білуга чорноморська (Huso huso ponticus ), ялець (Leuciscus leuciscus) та інші.
На жаль, сьогодні ця територія знаходиться під постійними обстрілами. Неконтрольовані пожежі, порушення міграційних процесів, забруднення ґрунтів важкими металами, забруднюючі гази від вибухів, розливання паливно-мастильних матеріалів, підрив Каховської ГЕС та повне затоплення території – всі ці фактори наносять величезну шкоду водно-болотному угіддю “Дельта р. Дніпро”.
НПП “Нижньодніпровський” долучається до відзначення Всесвітнього дня водно-болотних угідь та закликає світову спільноту допомогти у захисті та відновленні цих екосистем.
Tags: водно-болотні угіддя, екоцид росії, НПП Нижньодніпровський, Юлія Бондар