Збиткі від очеретяних пожеж на території парку

Сьогодні в Медіа-центр “ІРС-Херсон” відбувся брифінг за участю директора НПП “Нижньодніпровський” Олексія Чачібая, голови регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Вадима Чабана, Олександра Рудницького (ГУ ДСНС України у Херсонській області), посадовців облуправління лісового та мисливського господарства, представника слідчого управління ГУНП України в Херсонській області та інш.

Кожен спікер представив позицію своєї установи стосовно пожеж на Херсонщині. Олексій Чачібая заявив:

– Зараз вже підраховано наслідки від пожежі очеретяних плавнів на острові Янушев, що розташований в Голопристанському районі, який входить до складу природно-заповідного фонду НПП “Нижньодніпровський”. Вигоріла площа – 20,1 га, збиткі становлять 33165 грн. Про вжиття засобів реагування на надзвичайну ситуацію подано відповідне звернення до слідчого відділення Голопристанського ВП ГУП.

Наживо у медіа-центрі «ІРС-Херсон»: брифінг щодо масових пожеж у дніпровських плавнях на Херсонщині. Спікери: директор національного природного парку "Нижньодніпровський" Олексій Чачібая та заступник голови ХОДА, голова регіональної комісії з надзвичайних ситуацій Вадим Чабан.

Опубліковано Медіа-центр "ІРС-Херсон" Вівторок, 16 квітня 2019 р.

Директор нацпарку наголосив, що наразі служба держохорони “Нижньодніпровського” налічує 62 особи, таким чином на кожного співробітника припадає близько 1290 га територій для цілодобового патрулювання. Інспектори потребують допомоги громадкості в попередженні пожеж, в дбайливому ставленні кожного до екосистеми рідного краю.

Олексій Чачібая, Вадим Чабан, Анатолій Рудницький під час брифінгу

Останні події тушіння пожежі інспекторами нацпарку і сліжбовцями ДСНС – вдалий приклад спільних зусиль. Завдяки вчасному реагуванню вдалося попередити масове загоряння дачних будівель 6-7 квітня. Але… ресурси все ж таки необхідно суттєво поповнювати. Йдеться і про власний водний транспорт національного парку “Нижньодніпровський” і мотопомпи для гасіння пожеж. Також готується до розгляду на засіданні НТР (науково-технічній раді) парку питання про необхідність протипоженого прокосу певних найнебезпечніших для загоряння територій.

Вадим Чабан (голова регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій ) наголосив на безвідповідальному поводженні представників дачних товариств лівого берега Дніпра, що стихійно спалюють сміття біля своїх ділянок. Підкреслив необхідність визначення відповідальної за протипожежну безпеку особи в кожному товаристві . Звернувся до громадян із закликом негайно повідомляти про пожежу сухостою, не чекаючи підказок, брати відповідальність за виклик пожежників на себе кожному, хто став свідком загоряння.

Володимир Михайленко, перший заступник начальника обласного управління лісового та мисливського господарства (ЛМГ), звітував про 7 очеретяних пожеж за лютий-березень цього року на територіях, підпорядкованих ЛМГ. Відповідно вигоріло 108 га, збитків на суму 191 тис.грн.