Як стан екології залежить від мене

З таким питання сьогодні звернулися освітяни нацпарку до викладачів географії Херсонської області під час заходу до Всесвітнього дня довкілля у КНЗ “Херсонська академія неперервної освіти”. Розпочали з презентації «Нижньодніпровського», продемонстрували проблему забруднення води та лісу, антропогенне  навантаження на природне середовище інтерактивними методами. Провокаційні питання викликали тривалу дискусію.

Квест «Вгадай що?» із речей, знайдених співробітниками еко-освітнього відділу під час екскурсіїї лісом, визвав жваве обговорення між вчителями. Пластикові пляшки, поліетиленові пакети, вушні палички, одноразові стаканчики тощо. І всього дві шишки природнього матеріалу, решта – залишки відпочинку людини в лісі. Що особисто я можу зробити, щоб таких «слідів» було якнайменше? Чи готові саме ви, відправляючись до магазину, на ринок, взяти з собою еко-торбинку, багаторазовий контейнер, а під час відпочинку на природі відмовитися від одноразового посуду?

Зміни в свідомості виникають після замислення над подібними питаннями. Далі крокують зміни в діях. Коли здається, що особисто я ніяк не впливаю на стан води в річці, на раннє цвітіння води в Дніпрі, треба згадати: яким пральним і миючим засобом я користуюся? Бесфосфатним чи звичайним?

Де-які з учасників заходу замислилися про це вперше, тому і виникла дискусія-роздум.

Сподіваємось, що подібні заходи наштовхнуть учасників змінити повсякденні навички на більш екологічно свідомі.