Херсонщина разом з усією країною збільшила свої заповідні території

Україна перетворюється на країну, дружню до довкілля. 
На офіційному сайті Президента України опубліковано 11 указів від 11 квітня 2019 року про розширення площ ПЗФ на більше 80 тис га, повідомив на своїй сторінці у ФБ міністр екології Остап Семерак.

Йдеться саме:

⚡💙💛🌿 «Про створення національного природного парку «Кам’янська Січ» загальною площею 12311,34 гектара за рахунок земель державної власності. Територія нового нацпарку є унікальним для Правобережжя масивом цілинних понтичних типчаково-ковилових степів. Тут також розташована одна з головних святинь українського козацтва – Кам’янська Січ.

Україна збільшила свої заповідні території

⚡💙💛🌿 «Про створення національного природного парку «Бойківщина» на Львівщині загальною площею 12240 га за рахунок земель державної та комунальної власності.

Коротко про важливість: новий нацпарк дозволить посилити екологічний каркас екомережі Карпат. Територія має важливе значення як майбутній науковий полігон для моніторингу та розробки дієвих заходів щодо збереження рідкісних видів рослин і тварин та дозволить поєднати природоохоронні території України з мережею Натура 2000 Польщі;

⚡💙💛🌿 «Про створення національного природного парку «Нобельський» на Рівненщині загальною площею 25318,81 га земель державної власності.

Коротко про важливість: заплавно-руслові комплекси рік, природні заплавні комплекси озер, лісові ділянки, які є важливими для існування багатьох рідкісних видів тварин та тварин. Більшість території нового парку входить до складу Смарагдової мережі, яка створюється в Україні відповідно до Бернської конвенції та Угоди про асоціацію з ЄС. Через територію нового парку також пролягає маршрут вузькоколійної залізниці «Антонівка-Зарічне». Вона є найдовшою вузькоколійною залізницею Європи і вважається однією з візитних карток туристичної Рівненщини. Національний парк утворює єдиний охоронюваний природний комплекс із національним природним парком «Прип’ять-Стохід» та низкою природоохоронних територій Білорусі.💙💛🌊🐟 «Про оголошення прибережної акваторії Азовського моря гідрологічним заказником загальнодержавного значення «Приморський».

Коротко про важливість: акваторія є кормовою базою для перелітних птахів, ареалом мешкання низки рідкісних видів флори і фауни, нерестовищем та місцем нагулу багатьох видів риб, зокрема, червонокнижних – осетра російського, севрюги звичайної.

💙💛🌿🐻 «Про зміну меж національного природного парку «Синевир». Цей відомий і популярний нацпарк розширено на 377,8 гектара за рахунок земель державного підприємства «Міжгірське лісове господарство».

Коротко про важливість: наявні ділянки пралісів та старовікових лісів, які мають надзвичайно високу созологічну цінність. Розширення дозволить зберегти єдиний природоохоронний комплекс в Українських Карпатах як частину європейської системи охорони природи та міжнародного екологічного коридору вздовж гірського хребта Карпат.

💙💛🌿 «Про зміну меж національного природного парку «Зачарований край». Його розширюємо на 4350,4 га за рахунок земель державного підприємства «Довжанське лісомисливське господарство» (Закарпаття).

Коротко про важливість: розширення території НПП за рахунок ділянок, що входять до складу об’єкта всесвітньої спадщини ЮНЕСКО «Букові праліси і давні ліси Карпат та інших регіонів Європи» серед 63 ділянок давніх букових лісів з 10-ти європейських країн. Крім того, це дозволить стабілізувати екологічну ситуацію у басейні верхньої течії Боржави.

💙💛🌿 «Про внесення зміни до додатка № 1 до Указу Президента України від 13 листопада 2008 року № 1033″.

Указом уточнено перелік земель, які мають бути у постійному користуванні Нижньодністровського національного природного парку. Йдеться про 1200 га, які мали належати парку, але неточності у створенні, не могли бути їм передані.

Коротко про важливість: Указ дозволяє оформити правовстановлюючі документи парку, що зупинить забудову берегів Дністра на Одещині.

💙💛🌿 «Про території та об’єкти природно-заповідного фонду загальнодержавного значення»

Ландшафтними заказниками загальнодержавного значення стають «Базавлуцький прибережно-річковий комплекс» в Дніпропетровській області (3538,12 га) та ботанічний заказник «Жолоби» (60 га) на Тернопільщині. Крім того, буде збільшено на 311 га площу ландшафтного заказника загальнодержавного значення «Тарасів Обрій» на Черкащині. Йдеться про збереження природних комплексів на лівому березі Дніпра навпроти могили Кобзаря. Саме цей краєвид описаний в «Заповіті» Тараса Шевченка, що є найвідомішою поезією в історії України, завдяки якій в минулому повстала Україна.

💙💛🐟🌊 «Про зміну меж території національного природного парку «Білобережжя Святослава». До складу парку буде включено 136,2 га нових земель на Миколаївщині.

Коротко про важливість: йдеться про ділянки на найвужчій смузі Кінбурнського півострова в його західній частині, яка є місцем масового гніздування та концентрації птахів під час сезонних міграцій.

💙💛 «Про зміну меж території національного природного парку «Олешківські піски». Парк буде розширенона 3650,7 гектара за рахунок земель державної власності.

Коротко про важливість: йдеться про так звану Козачелагерську арену. Вона включена до Смарагдової мережі. На її території проживають унікальні та рідкісні тварини для всієї Європи. Крім того, тут виявлено комплекс цінних етнокультурних пам’яток, які можуть бути основою для розвитку рекреації у регіоні.

💙💛🌿 «Про зміну меж території Ужанського національного природного парку» шляхом розширення його території на 6988 гектара.

Коротко про важливість: на нових територіях наявні значні площі пралісів та старовікових лісів.

Крім того, це частина транскордонного біосферного резервату «Східні Карпати».

Ще раз вітаю всіх причетних до процесу розширення заповідних територій. Маємо результати, варті затрачених зусиль. Дякую!

На цьому наша робота не завершується. Вже у понеділок зустрічаюся із представниками природоохоронної спільноти для відвертої розмови про подальшу політика розвитку природо-заповідної справи в Україні. Місце проведення: м. Київ, зала Вченої ради, Київського національного університету ім. Т. Шевченка (вул. Володимирська, 60). 
Більше деталей традиційно на сайті Мінприроди.

Долучайтеся!