#World_Environment_Day


Гигантське пластикове сміттєзвалище в нейтральних водах океану, розміри якого збільшуються колосальними темпами

5 червня – ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ ОХОРОНИ НАВКОЛИШНЬОГО СЕРЕДОВИЩА
Головна мета свята (World Environment Day) — стимулювати активну діяльність світового співтовариства, спрямовану на збереження балансу в природі та навколишньому середовищі.
Цьогоріч Всесвітній день навколишнього середовища організовано Китаєм навколо головної проблеми: “Забруднення повітря”. Цей день – заклик урядам, промисловості, громадам та окремим особам об’єднатися для вивчення відновлюваних джерел енергії та зелених технологій, а також покращити якість повітря у містах та регіонах світу.Відзначення Всесвітнього дня охорони навколишнього середовища розраховане на те, щоб залучити людей до проблем екології, охорони природи, дати можливість активно сприяти збалансованому й справедливому розвитку, розумінню того, що основною рушійною силою у зміні підходів до природоохоронних питань є громади та громадяни, а також роз’яснити корисність партнерських відносин, щоб у всіх країн і народів було безпечне й благополучне майбутнє.

Що може зробити кожен українець?
1. Відмовитись від одноразових речей
2. Замінити поліетиленові пакети екосумками
3. Розпочати сортувати власне сміття і вжити заходів для його зменшення (відновлювати поламані речі, купувати продукти, в багаторазові пластикові контейнери та інш.)


Жахливі факти про забруднення навколишнього середовища

1. У всьому світі щороку помирає близько 15 мільйонів дітей через хвороби, якими вони заражаються після вживання питної води.

2. Середня сім’я в Північній Америці, Європі і в Австралії викидає більше 1 тонни сміття щорічно.

3. Індійська річка Ганг вважається однією з найбільш забруднених у світі. Її забруднення включає каналізаційні стоки, попадання сміття, їжі і останків тварин. У деяких місцях Ганг просто заразний, оскільки в ньому пливуть наполовину кремовані тіла дорослих і, загорнуті в покривала, тіла померлих дітей.

4. Близько мільйона морських птахів гине від впливу пластикових відходів щороку. Більше 100 тисяч морських ссавців і незліченна кількість риби буває вбито бездумним забрудненням навколишнього середовища.

5. Близько 7 мільярдів кілограмів сміття, в основному пластика, викидається в світовий океан щорічно.

6. Одним з найбільш поширених і небезпечних забруднювачів навколишнього середовища є кадмій, який вбиває статеві клітини людських ембріонів. Кадмій поширився в навколишнім середовищі настільки, що він присутній практично у всьому, що ми їмо і п’ємо.

7. Згідно з науковими дослідженнями, 1 з 8 смертей, так чи інакше пов’язана з забрудненням повітря.

8. За даними Green Peace, щорічно в світі виробляється більше 100 млн тонн пластикових виробів і 10% з них потрапляє в світовий океан.

110315-N-IC111-592 WAKUYA, Japan (March 15, 2011) An aerial view of damage to Wakuya, Japan after a 9.0 magnitude earthquake and subsequent tsunami devastated the area in northern Japan. Ships and aircraft from the Ronald Reagan Carrier Strike Group are conducting search and rescue operations and re-supply missions as directed in support of Operation Tomodachi throughout northern Japan. (U.S. Navy photo by Mass Communication Specialist 3rd Class Alexander Tidd/Released)

Зупинити зростання сміттєвих островів можемо тільки ми з Вами, відмовившись від пластика і перейшовши на багаторазові сумки чи на пакети з біоматеріалів.