Всесвітній день вторинної переробки.♻️
Для того, щоб привернути увагу влади, громадськості та промислових структур до теми вторинної переробки відходів, 15 листопада проводять Всесвітній день рециклінгу (вторинної переробки).
Це свято було започатковано у 1997 році в США Національною рециклінговою коаліцією. Завдяки зусиллям екологів воно розповсюдилося по всьому світу.
Вторинною переробкою називають повторне використання або повернення в оборот сміття чи відходів виробництва. Зазвичай вторинній обробці піддають такі матеріали, як папір, скло, залізо, алюміній, тканини, пластик та інше, а органічні відходи широко використовують у сільському господарстві.
Ми живемо в світі, де споживання розпочинається не коли ми залишаємо будинок, інколи воно починається прямо вдома завдяки онлайн-покупкам, але є можливість зменшити свою частку сміття у світі. Для цього можна скористатися принципами 5R, які чудово пояснює Беа Джонсон у книзі “Дім – нуль відходів”.
REFUSE — відмовся від непотрібного.
Щоб уникати сміття, варто просто його не купувати. В першу чергу потрібно переглянути всі наявні речі і купувати лише те, що дійсно потрібно.
REDUCE — скорочуй споживання.
Майже у кожного в домі є речі, які не використовуються. Причиною цього є емоційні покупки, вплив акцій, розпродажів та реклами, які підштовхують купувати непотрібні нам речі. Тому варто зменшувати неконтрольовані покупки, а ще це про їжу, без якої можна було б прожити. Так це про наші улюблені сухарики, чіпси, колу і т.п.
REUSE — використовуй повторно/ремонтуй.
Впровадження у свій побут речей багаторазового використання. Віддавайте непотрібний вам одяг у комісійні магазини, або благодійного фонду.
RECYCLE — сортуй та відправляй на переробку вторсировину.
Звичайно з цим ще трохи складно в Україні, але якщо пошукати то обов’язково знайдете куди можна здати відсортований папір, пластик, метал та інші відходи. Просто треба почати.
ROT — компостуй органічні відходи.
Враховуючи, що більш ніж третина побутових відходів є органікою, компостування має сенс з точки зору скорочення відходів. Звісно в приватному будинку компостувати органічні відходи просто, але й для жителів багатоквартирних будинків є рішення.
Починайте шлях свідомого споживання вже сьогодні.
Tags: Екоосвіта, Крючкова Тетяна