Всесвітній день дикої природи – у партнерстві за збереження унікального тваринного світу.🐾
В грудні 2013 року Генеральна Асамблея Організації Об’єднаних націй запровадила Всесвітній день дикої природи з метою інформування людства про види тварин і рослин, які потребують особливого захисту. Датою святкування визначили 3 березня. Саме в цей день у 1973 році була прийнята Конвенція СІТЕС, пов’язана із забороною нелегальної торгівлі дикими тваринами, яким загрожує повне знищення.
Цей день регулярно нагадує нам про вразливість світу фауни та флори та нагальну потребу в його захисті. Тема Всесвітнього дня дикої природи 2023 року – “Партнерства для збереження дикої природи”.
З нагоди цієї дати фахівці Нижньодніпровського парку провели дистанційний захід з учнями шостих класів Херсонської школи №54. Разом із дітьми обговорили важливе питання підтримки балансу в дикій природі. Знищуючи одні види рослин чи тварин, ми можемо створити умови для поширення інших. Посадиш наприклад дерево, не притаманне нашій місцевості, і воно витіснить інші рослини. Саме таким чином і порушується баланс у дикій природі.
Під час просвітницького заходу учні вчилися пов’язувати дії людини та їхній вплив на природу. Моделювали ситуації відновлення дикої природи після війни, визначали, які види могли зазнати більшого впливу бойових дій в екосистемі Дніпра.
Увесь цивілізований світ бореться за збереження дикої природи. Але до цього переліку не входить росія. Сьогодні країна-агресор знищує унікальну флору та фауну Нижньодніпровського парку, застосовуючи важке озброєння.
Наразі складно оцінити рівень завданої природі шкоди, так як активні бойові дії на Херсонщині продовжуються. Проте настане час і рф доведеться відповісти за екоцид в Україні.
На жаль, ми вже ніколи не повернемо те, що втрачено, але можемо вплинути на те, що залишилось.
Tags: Екоосвіта, Крючкова Тетяна