Всесвітній день дикої природи
Народженню свята передувала ініціатива учасників Конференції СІТЕС. Дату обрали не випадково. Адже за 40 років до того, саме 3 березня було прийнято важливий документ у сфері захисту природи — конвенцію «Про міжнародну торгівлю видами дикої фауни та флори, що знаходяться під загрозою зникнення». Власне учасниками СІТЕС і є країни, а їх понад 180, які підписали конвенцію ще 1973 року.
Їхня ініціатива стала результатом глибокого розуміння проблем природи та необхідності збереження біологічного розмаїття. Адже безпека флори та фауни, напряму впливає на усе те, що називають «сталим розвитком» людства — це і єкономічні, і наукові, і естетичні аспекти тощо.
Всі держави-учасники Конвенції визнають важливість міжнародного співробітництва, яке буде сприяти захисту від надмірної експлуатації диких тварин та рослин в міжнародній торгівлі. Головна мета свята:
– привернути увагу суспільства до цінності та різноманіття дикої природи,
– нагадати про необхідність посилити боротьбу зі злочинами проти неї, а особливо з браконьєрством,
– гарантувати, що міжнародна торгівля дикими тваринами і рослинами не буде створювати загрози їх виживанню.
Під торгівлею розуміють експорт, реекспорт, імпорт, та інтродукцію з моря. Дія Конвенції поширюється не лише на цілих тварин, а й на їх частини, та похідні від них, які легко можуть бути впізнанні. Також це можуть бути особисті предмети або предмети домашнього вжитку (хутрові речі, сувенірні вироби), ідентифіковані як частина об’єктів. Природа та її розмаїття в небезпеці через людську діяльність, і у наших силах це виправити!
Турбота про збереження зникаючих видів та природнього середовища об’єднала безліч небайдужих людей, як простих громадян так і науковців.
Наприкінці нагадаємо, що 350 видів представників біоти національно парку “Нижньодніпровський” занесені до різних природоохоронних списків (МСОП,Європейський червоний список,Бернська конвенція,Червона книга України, Червоний список, Бернська конвенція,Червона книга України,Червоний список Херсонської області), серед яких 62 види рослин та грибів і 288 видів тварини. Приєднуйтесь до нашої спільноти, дізнавайтесь та підтримуйте заходи щодо збереження біорізноманіття Херсонщини зокрема та України, світу в цілому!
Trackback from your site.