22 Бер2019
Вода – це життя
У Всесвітній день води начальник відділу еко-освіти “Нижньодніпровського” завітала до ЗОШ №48. Тетяна Крючкова презентувала дев’ятикласникам слайд-фільм з жахливими фото зневодення африканських та азійських країн, зокрема Китаю. За офіційним повідомленням уряду цієї країни 80 % підземних вод непридатні ані для пиття, ані для побутового використання!
- Фахівець еко-освіти привела вражаючі факти сьогодення стосовно водних ресурсів планети і ії санітарного стану:
- 1,1 млрд. людей у світі не мають доступу до безпечної питної води (це біля 1/3 всього людства) та 2,6 млрд. людей не забезпечені умовами санітарії. З них за регіонами:
- 2% в Європі;
- 13% в Африці;
- 80% в Азії;
- 5% в Латинській Америці і Карибському басейні.
- Водний дефіцит відчувають 250 млн. людей в 26 країнах.
- Щорічно 250 млн людей страждають від хвороб, пов’язаних з дефіцитом води та 2,2 млн людей в світі щорічно вмирають таких хвороб.
- 6000 дітей щоденно вмирають від хвороб через нестачу води та відсутність санітарних умов.
- 40% людства живе в регіонах, що потерпають від високого рівня водного стресу.
- До 2025 року біля 5,5 млрд людей можуть відчути такий водний стрес.
- За минулі 100 років використання води зросло у 6 разів, а приріст населення виріс у 2 рази.
- Водні екосистеми дуже сильно деградують.
- Майже половина водно-болотяних районів та берегових зон (областей з підвищеним зволоженням) були втрачені, більше 20% видів із 10 000 прісноводних видів зникли.
- У таких областях як США, Китай та Індія підземні води використовуються швидше, ніж встигають поповнитися.
Кожен з нас має можливість зменшити екологічний водний слід застосовуючі корисні навички в буденному житті.
- Менше води. Ти можеш просто використовувати менше води в повсякденному житті або знизити свій Водний слід, зменшуючи загальне споживання товарів.
- Регулярно перевіряй крани в своєму будинку. Один кран, що протікає, призводить до втрат 75 літрів води на день. Це буде 2250 л на місяць, що дорівнює 20 повним ванн.
- Вимикай кран, поки чистиш зуби. Коли ти чистиш зуби, не залишай кран відкритим. Таким чином ти збережеш 6-14 л в день. Те ж саме стосується прийому душу – коли ти намилюєшся, можна закрити кран.
- Приймай душ замість ванни. Швидкий душ використовує значно менше води, ніж ванна. Скороти час прийому душу на кілька хвилин.
- Їж менше м’яса. Для виробництва 1 кг яловичини потрібно 15000 л води. Кіло курятини вимагає 3900 л.
- Використовуй безпечні миючі засоби. Миючі засоби, що містять фосфати, викликають цвітіння води в наших водоймах, що призводить до загибелі водної рослинності і тварин. У країнах Європи використання безфосфатних миючих засобів вже стало звичним і закріплено на рівні законодавства.
- Не використовуй туалет як сміттєвий бачок. Кожне змивання води в туалеті витрачає 3-6 л. води. Залишки їжі, косметики та іншої побутової сміття треба викидати в сміттєвий бачок.
- Не купуй зайвого. Не купуй того, що тобі не дуже треба. На виробництво кожного товару витрачається значна кількість води. Те ж стосується і продуктів в твоєму холодильнику – не купуй зайвого і завжди доїдай їжу в своїй тарілці!
- Для поливу – дощова вода. Збирай дощову воду, щоб використовувати її для поливу саду і городу.
Trackback from your site.