Вивчення птахів та молюсків

27 вересня співробітники науково-дослідного та еко-освітнього відділу, а саме Тетяна Крючкова, Катерина Орлова, Станіслав Семенюк, разом із студентами першокурсниками ХДУ провели спільну виїзну практику в районі сел Олександрівка і Станіслав.

Саме цієї осінньої пори проводяться регулярні спостереження за птахами. Через холодний поривчастий вітер зустріли небагатьох представників тутешньої фауни, але дуже зраділи чудовій знахідці! На крутосхилах так званих станіславських гір бачили нірки сиворакши (Червона книга України). Спостерігали за мартином тонкодзьобим, та мартином жовтоногим. А сіра ворона подала урок боротьби з величезним вітром, вона навіть літала над водою, а це вкрай рідкісне явище в таку погоду. Звичайно, королем спостережень виявився хижак – боривітер. 


Окрім представників пташиного царства, студенти разом із своїм науковим керівником Катериною Орловою прийняли вагому участь у проекті вивчення молюсків Понто Каспійського регіону за программою PRIDE. Нагадаємо, що навесні нацпарк відвідав куратор цієї програми з Голандії Олександр Гогаладзе із закликом приєднатися до проекту. Зокрема науковці визнали домінантами на території Дніпровського лиману клас молюсків двостулкові, або пластинчастозяброві. Найпоширеніший представник – дрейсена. Також спостерігали велику кількість перловиці звичайної. Цікавою несподіванкою, але досить закономірною восени, стало спостереження величезної кількості комах, зокрема бабок. Ці хижі красуні збиралися зграями, передчуваючи, що теплих днів залишилось зовсім обмаль..
Виїзна експедиція була плідною як для науковців, так і для студентів.