Виконання вимог Рамсарської конвенції в Україні
Представники національних парків, природних заповідників, біосферних резерватів території яких входять до переліку водно-болотних угідь (ВБУ) міжнародного значення, зустрілися у Києві 14-15 листопада п.р. на науково-практичному семінарі «Виконання вимог Рамсарської конвенції в Україні». Приємно відзначити, що серед учасників семінару була наша колега Анна Наумович (Anna Naumovich) – фахівець науково-дослідного відділу Національного природного парку «Нижньодніпровський».
Крім докладів щодо сучасного стану та перспектив розвитку ВБУ України, учасники ділилися своїм досвідом стосовно досліджень в області збереження біотопів України, тенденцій зміни клімату та впливу цього явища на водні біоресурси, зміни орнітофауни від антропогенного навантаження, трансформацію фіторізноманітності Азовського регіону, наслідками впливу військового конфлікту на стан ВБУ Донецької області та багато іншого.
Також важливо відмітити участь у семінарі представника Секретаріату Рамсарської конвеції Tobias Salathe, докладчиків з Грузії, що передавали власний досвід зі збереження та відтворення біологічного різноманіття ВБУ своєї країни тощо.
Такі семінари вкрай важливі не тільки через наукові, дослідницькі доклади фахівців, але й для спілкування, знайомства спеціалістів в межах однієї галузі, для більш ефективної подальшої роботи, налагодження співробітництва, обміна досвідом.
Нагадаємо, що Рамсарська конвенція про водно-болотні угіддя, що мають міжнародне значення, головним чином як середовища існування водоплавних птахів (англ. The Convention on Wetlands of International Importance, especially as Waterfowl Habitat) була підписана 1971 року в місті Рамсар, Іран. Рамсарська конвенція є першою глобальною угодою з охорони та збереження природних ресурсів. Її назва відображає початкову мету угоди − зберегти водно-болотні угіддя, як середовище для водоплавних птахів. Поступово мету Конвенції було розширено і зараз вона охоплює всі аспекти збереження та збалансованого використання водно-болотних екосистем, цінних для збереження біологічного різноманіття та забезпечення існування людини.
Мета конвенції — припинити втрати водно-болотних угідь та зберігати існуючі. Завданням конвенції є привернути увагу до проблем водно-болотних угідь та раціонального використання ресурсів.
Станом на 2017 рік конвенцію підписано представниками 169 країн світу.
Trackback from your site.