Вікі любить Землю

Підбито підсумки цьогорічного конкурсу «Вікі любить Землю» Вікі любить Землю Україна / Wiki Loves Earth Ukraine. Завантажено майже 10 тисяч фото пам’яток природи. В новій номінації “Аерофотозйомка” найбільше балів зібрало фото ландшафтного заказника загальнодержавного значення «Станіславський» із загальною площею 659 га, який створений у 2002 році. Нагадаємо, що заказник частково знаходиться на території нашого національного природного парку “Нижньодніпровський”.

Автор фото: Darkngs, вільна ліцензія CC BY-SA 4.0

Заказник розташований на південній околиці села Станіслав Білозерського району Херсонської області та прилеглій акваторії Дніпровського лиману. На світлині добре видно саме прибережні степові ділянки і крутосхили з відслоненнями лесових порід, а також прибережну акваторію Дніпровського лиману.

До списку ТОП-10 фото цього року увійшли світлини із Закарпаття, Криму, Івано-Франківської, Рівненської, Миколаївської, Тернопільської, Херсонської, Полтавської, Чернівецької областей та Києва. Помилуватися фото-переможцями можна тут


Станіславський заказник, Херсонська область, Білозерський район, неподалік с. Станіслав
Автор фото: Darkngs, вільна ліцензія CC BY-SA 4.0

Ще одна світлина Станіславського заказника на якій видно прибережні ділянки і крутосхили з відслоненнями лесових порід, а також прибережну акваторію Дніпровського лиману. Але ця світлина вражає не лише красою, але й лякає розораністю прибережних степових ділянок майже впритул до берега. І лише вузька смуга узбережжя зберігає залишки приморських степових ділянок, хоча згідно 88 статті Водного Кодексу України[2] «уздовж морів та навколо морських заток і лиманів встановлюється прибережна захисна смуга шириною не менше двох кілометрів від урізу води».