Весняна експедиція: цікаві спостереження

#веснянаЕкспедиція

Продовжуємо знайомити з тими видами флори та фауни, що фіксуються зараз фахівцями науково-виробничого комплексу “Курс”, що проводять вивчення територій парку для проекту організації територій.

Досвідчений ентомолог Семен Воловник зафіксував рідкісних комах: метеликів подалірій, поліксена, бджолу-тесляра, що робить гнізда в деревені, вигризаючи досить твердий матеріал спеціально пристосованими щелепами.

Подалірій (Iphiclides podalirius Linnaeus, 1758) — метелик, рідкісний вид комах з числа занесених до ЧКУ. Фото Поліни Рискової

Поліксена (Zerynthia polyxena) — вид комах з родини Papilionidae, один з 2 видів роду; єдиний вид у фауні України.

Ксилокопа або бджола-тесляр (Xylocopa) — рід перетинчастокрилих комах родини Бджолині (Apidae)

Взагалом зараз зафіксовано проживання 15 видів комах, що занесені до червоної книги, а попереду ще дослідження майже половини територій. Де-які комахи активні навесні, інші влітку. Тому продовження польових досліджень науковцями НВК «Курс» відбудеться ще влітку і восени. Так само, як зараз, буде знов ретельно обстежено всі території національного парку «Нижньодніпровський», але в інший сезоний період.

#експедиціяВесна #Нижньодніпровський #НацПаркХерсон#науково_дослідний #польовіДослідження #ПроектНижньодніпровський#НижнійДніпро #НижнійДніпроФлора #НижнійДніпроФауна