#У_нас_немає_планети_Б_сто_відсотків_ВДЕ
– Тішуся, що сьогодні особлива п’ятниця. Особлива, бо українська молодь у світових трендах і підтримує відому тепер у всьому світі шведську школярку Грету Тунберг та міжнародний екологічний рух П’ятниця для майбутнього (Fridays for Future). А я підтримую і молодь, і нову міжнародну кліматичну політику. Насправді за ними обома майбутнє. Вірю і хочу, щоб воно було успішним, – написав 24 травня на своїй сторінці у ФБ Міністр екології Остап Семерак.
24 травня школярі та студенти по всьому світу вийшли страйкувати за своє майбутнє. Молодь вимагає від політиків активної протидії глобальній зміні клімату. Українці, не можуть залишатися осторонь від світової проблеми і також приєдналися до протестів у Києві.

Паралельно кліматичні страйки відбулися у Львові, Миколаєві, Рівному Кривому Розі, Одесі, Бахмуті, Харкові, та Запоріжжі. Загалом акція охопила до 500 осіб активної молоді.
“Згідно зі звітами міжнародних гідрометеорологічних організацій, останні 4 роки є найспекотнішими за всю історію людства. А дослідження Міжурядової групи експертів з питань зміни клімату (МГЕЗК) про наслідки потепління всього на 1,5 градусів, демонструє, що країни потребують глобальних і термінових рішень в енергетиці, транспорті, промисловій індустрії, містобудівництві. Нам треба зменшити викиди парникових газів в атмосфері на 45 % до 2030 року, у порівнянні з їх концентрацією у 2010-му. А до 2050-го – звести їх кількість до нуля. Зараз така ціль видається нереальною. Проте до цього варто прагнути й поступово приймати кліматичні рішення” – наголосив Міністр.
Натхненницею руху Fridays For Future стала 16-річна школярка Грета Тунберг,яка з серпня минулого року кожної п’ятниці пікетує шведський парламент. . Норвезькі законотворці вже номінували дівчину на Нобелівську Премію Миру. Журнал Time визнав Грету однією з найвпливовіших підлітків 2018 року. Вона також виступала на Економічному форумі в Давосі з закликом до світової спільноти негайно відмовитися від використання викопного палива і реалізувати заходи з адаптації міст до змін клімату.
Молодь висунула до влади наступні вимоги:
- Визнання кліматичних змін однією з першочергових державних проблем. На думку організаторів страйків, в українській політиці питання зміни клімату фактично ігнорується. Попри офіційні заяви Уряду та високі позиції в кліматичному рейтингу.
- Впровадження пріоритетної та якісної кліматичної освіти. Вільний доступ до знань про кліматичні зміни має бути у всіх. Інформація про кліматичні зміни та екологічну ситуацію має розповсюджуватись у ЗМІ та у закладах освіти.
- Скорочення викидів парникових газів. Україна підписала Паризьку угоду про скорочення викидів парникових газів, і українці вимагають дотримання цієї угоди. Новий Національний внесок країни до Угоди має вести до реального скорочення викидів СО2 та ін., а також відміну державних дотацій у вугільній і атомній енергетиці;
- Пріоритетний розвиток відновлювальних джерел енергії в країні. Аби Україна скоротила викиди парникових газів міжнародні угоди зобов’язують розвивати потужності відновлюваної енергетики у громадах, замість спалювання викопних джерел енергії;
- Системність та відкритість екологічних експертиз у державі. Забезпечити відкриті безпідкупні та системні перевірками, що проводяться на регулярній основі.
Trackback from your site.