Світ планує боротися з пластиковим сміттям
У Женеві 187 країн домовилися боротися з пластиковим сміттям, прийнявши 11 травня Женевський пакт, який стане доповненням до Базельської конвенції про контроль за транскордонним перевезенням небезпечних відходів. Як це вплине на український “ринок” пластикових відходів?
Думка експерта Української кліматичної мережі, голови ради ГО “Екоклуб” Андрія Мартинюка:
– Як це зараз працює? Наприклад, такі країни, як Сполучені Штати, великі європейські країни, збирають це пластикове сміття, пакують в контейнери, на кораблі відправляють десь у Малайзію або в Китай, вважаючи, що там воно переробиться. Таким чином, вони у своїй країні вирішують цю проблему. Але вони зовсім не вирішують проблему глобальну, тому що дуже часто у цих країнах це сміття просто закопується або сплавляється вниз по річках і в результаті потрапляє в океан.
187 країн-підписантів пакту взяли на себе зобов’язання сортувати і переробляти власні пластикові відходи. Втім, США – найбільший у світі експортер пластикових відходів, пакт не підписали. Тепер країни Євросоюзу для того, щоб експортувати пластикове сміття в інші країни, будуть вимушені отримувати згоду від урядів цих країн. Це різко утруднить шляхи потрапляння пластикових відходів в океан, вважає експерт.
В Україні ж існує проблема вже на рівні сортування сміття, тому складно говорити про значний вплив прийнятого пакту на українські реалії, – пояснює Андрій Мартинюк
Він вважає, що в Україні слід, перше за все, проводити сортування відходів. Прийняття Женевського пакту призведе до швидкого зростання інфраструктури поводження з побутовими відходами, що прямо або опосередковано може вплинути й на Україну також.
Джерело http://nrcu.gov.ua/schedule/play-archive.html?periodItemID=2226043
Національна стратегія управління відходами в Україні до 2030 року
Trackback from your site.