Сьоме засідання НТР

5 червня відбулося чергове засідання науково-технічної ради (НТР) національного природного парку «Нижньодніпровський».

Жваве обговорення виникло при розляді питання “Оцінка впливу на довкілля проекту «Будівництво ГЕС-2»” на територію НПП «Нижньодніпровський», що представив керівник проекту к.б.н. Сергій Щербак разом з представниками ПРаТ “Уркгідроенерго”.

Багато зауважень було оприлюднено з боку членів ради щодо наукових досліджень в обгрунтуваннях доповідача: Іван Мойсієнко (д.б.н.,професор, член НТР) наголосив на дуже слабкому обґрунтуванні впливу на флору нацпарку. Олександр Ходосовцев (д.б.н. професор, член НТР) підкреслив найбільш болючу точку впливу від будівництва ГЕС-2, що стосується існування річки Козак починаючи від с. Львово та острову Козак з 50-літніми дубами. Справа в тому, що поступове збільшення обводненості ґрунтів (протягом кількох років після запуску в експлуатацію КхГЕС-2 до 20 см порівняно з рівнем, що існує сьогодні) вкрай негативно вплине на дубову рощу, що, можливо, спричинить її загибель. Андрій Яценко (член громадської ради Мінприроди України, член НТР) зауважив: «Мета проекту «Будівництво ГЕС-2» – це збалансування частоти напруги. Вона не може виправдати знищення природи, погіршення екологічного стану.”

Сергій Овечко (к.б.н., член НТР) підкреслив, що зміни режиму роботи КхГЕС-2, звичайно за умови її будівництва, на двопіковий спричинить покращення екологічного стану водних екосистем в нижньому б’єфі. Частіші попуски води посилять течію, що покращить проточність багатьох озер наразі сильно замулених.


Одностайно було прийнято рішення надати протягом двох місяців Степану Щербаку перелік компенсаторних заходів, що можливо включити в представлений проект впливу на довкілля будівництва ГЕС-2. Відповідні заходи повинні бути враховані і в проекті організації територій національного парку «Нижньодніпровський», що зараз розробляється науковцями.

Заступник начальника науково-дослідного відділу нацпарку Вікторія Дзеркаль представила на розгляд та погодження ради досліджені протягом 2018 року теми «Літопису природи». Представлені питання взяті до відома присутніми членами ради одностайно.

Погоджено питання представлене заступником директора ТОВ НВО «Екофільтр» Миколи Шестопала про надання проекту ліміту використання диких копитних та хижих тварин з метою їх ветеринарно-санітарного моніторингу на території НПП «Нижньодніпровський» протягом 2019-2020 роках.
Останнім обговорювали питання щодо проведення міжнародної археологічної експедиції, яка запланована в липні-вересні 2019 року у протоках р. Свинячка та р. Дніпро (адміністрацією Національного заповідника «Хортиця»). Представник Херсонської обласної екологічної інспекції по охороні пам’яток Денис Сікоза заявив про відміну запланованих експедицій. В процесі обговорення результатів минулорічних археологічних і підводних робіт представниками національного заповідника «Хортиця» було узгоджено необхідні документи для проведення наступних експедицій на території заповідної зони НПП «Нижньодніпровський».

Всі заплановані питання порядку денного засідання були розглянуті, кворум членів НТР відбувся.
#Нижньодніпровський #НацПаркХерсон #НТР_Нижньодніпровський