Сьогодні День Землі

💚🌏💑Шукаючи підтвердження життя на інших планетах, ми чомусь забуваємо про свою насправді унікальну Землю – великий спільний і комфортний дім для існування різних форм життя і енергій, де людина є найбільш невгамовним мешканцем. З одного боку ми досліджуємо унікальність нашої планети, а з іншого – завдаємо їй шкоди своєю бурхливою діяльністю.

Сьогодні ще один День, коли маємо задуматися про наше спільне майбутнє у цьому великому і єдиному домі.

Багато хто може здивуватися, що День Землі 🌏 – сьогодні, адже наприкінці березня весь світ вже вимикав світло у рамках акції “Година Землі”. Насправді цих свят навесні два. Одне у березні – у дні весняного рівнодення, а одне саме сьогодні – 22 квітня.

ТРОХИ ІСТОРІЇ….

Вперше Міжнародний день Землі🌏 було проведено у 1972 році 22 квітня. З того часу дата його проведення залишилася незмінною. В Україні свято вшанування Землі почали проводити уже після проголошення незалежності (в 1992 році).

Країною-засновником свята вважається США, а, якщо бути більш точнішими, саме штат Небраска. Ініціатором проведення цього свята вважається один із тодішніх помічників губернатора штату, якого непокоїв той факт, що багато дерев вирубувалися для того, щоб будувати будинки та інші споруду. Він не міг вплинути та зупинити процес будівництва, але він заохотив жителів штату вибрати один день і посадити якомога більше дерев. Звичайно, за це жителям пропонувалася хороша фінансова винагорода.

Акція пройшла настільки успішно, що 22 квітня (дата проведення дня Землі🌏 в Україні у 2019 році) було посаджено близько одного мільйона дерев. Цей день адміністрація штату Небраска відразу ж зробила Святом дерева. Пізніше цю традицію перейняли і інші штати. Власне, день що присвячене оберіганню планети, називалося Святом дерева, поки його не перейменували в День Землі у 1972 році.

Тому висаджуючи дерева у ці дні, ви точно у екологічних трендах і робите свій надважливий внесок у збереження довкілля, а значить, у збереження життя на планеті.