Скельки без сміття: друга серія

Суботнім ранком 28 вересня разом з командою учнів #ZWSХерсон освітяни парку відправилися у с. Олександрівка. Головна мета – започаткувати нове відношення місцевих жителів до чуда Херсонщини – Станіславських скельок. Як ми це робили, читайте далі.

Дякуємо директору Олександрівської школи за організовану локацію: у дворі школи освітяни НПП «Нижньодніпровський» проводили для учнів екотематичні квести, ігри, а на другому поверсі проходила лекція-чаювання. Мова йшла про території Рамсарської угоди, про незвичайну красу нижньодніпровських плавней, про нагальну потребу відмовлятися від одноразового, про важливість сортування сміття, про шкоду від паління листя восени.

Старші учні школи разом з вчителями приєдналися до прибирання узбережжя лиману разом з місцевими жителями та командою
#ZWSХерсон , група волонтерів на чолі з вчителем художньої майстерності розпочали розмальовувати стіну господарчого магазину в центрі села Олександрівка, а учні молодшого класу з молодими фахівцями відділу еко-освіти на практиці вчилися сортувати: прибирали сміття на узбережжі біля школи.

Сміття оперативно вивозили, але наповнювалися мішки дуже швидко. Памперси, скло від спиртного, пластикові пляшки – ось основний перелік знахідок.

Доречі дорослі учасники лекції здивувалися, що памперс розкладається 400 років, а зубна щітка майже 350. І на виході то все одно буде нанопластик, що без перешкод стане складовою питної води, дощових опадів, і, з рештою, людських організмів.

Сподіваємось, що заклик сортувати, люди почули.

НАприкінці події найактивнішим сельчанам, учням дарували подарунки: альбоми, ручки, блокноти фірми “Зелений птах”, що спеціалізується на виробах із вторсировини. Також де-які учасники пішли додому з екологічно чистими миючими засобами без фосфатів нашого херсонського виробника.