Штрафи за підпал сухої трави треба підвищувати

Про це заявив міністр екології та природних ресурсів України Остап Семерак на засіданні уряду 10 квітня.

Херсонщина – страшні реалії весни

«Ми говоримо про наслідки, запобігання та покарання за вчинення пожеж. Насправді ефективних інструментів покарання дуже мало. Зараз в парламенті знаходиться наш законопроект №8026, який передбачає суттєве підвищення штрафів за подібні порушення. Їх потрібно підсилювати, бо йдеться про загрози для всього живого – як для рослин, тварин, так і людини», – сказав міністр.

Остап Семерак сподівається, що парламент повернеться до розгляду цього законопроекту.

10 квітня прес-служба Держслужби України з надзвичайних ситуацій написала, що за минулу добу сталося 317 загорянь на відкритих територіях та в природних екосистемах. Численні пожежі було зафіксовано в Житомирській, Хмельницькій, Сумській, Черкаській, Херсонській та інших областях.

Глава ДСНС Микола Чечоткін 10 квітня заявив, що в Україні спостерігають значне загострення ситуації з пожежами в екосистемах. За його словами, протягом трьох місяців 2019 року кількість пожеж перевищила 13 тис., що в 11 разів більше, ніж за аналогічний період 2018 року, а їх площа зросла майже у 21 раз і становить 14 тис. га.

Законопроект №8026 “Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення (щодо запровадження європейського досвіду про здійснення державного природоохоронного контролю)” було зареєстровано в парламенті 9 лютого 2018 року. Він передбачає посилення відповідальності за порушення природоохоронного законодавства у сфері водних і земельних ресурсів, а також порушення норм щодо атмосферного повітря. 

Зокрема, ми пропонується підвищення штрафів за самовільне випалювання рослинності або її залишків у розмірі (!) від 3060 до 6120 грн (від 180 до 360 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян).


За ці ж дії, тільки в межах території та об’єктів природно-заповідного фонду (ПЗФ), у зоні відчуження розмір штрафів може досягати (!) понад 12 тис. грн (від 360 до 720 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян), а для юридичних і посадових осіб понад (!) 20 тис. грн (від 1200 до 1800 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян).

Сподіваємося, що парламент якомога швидше повернеться до розгляду запропонованих Мінприроди змін до Кодексу про адмінправопорушення.

Джерело https://gordonua.com