Розпочинаємо розчищувати скельки

Національний парк разом з партнерами втілює грантовий проект “Херсонщина без сміття” та ініціює першу з запланованих подій – “Скельки без сміття”, що відбудеться 21 вересня в с.Станіслав.

Фото Олег Марчук

21 вересня у с. Станіслав, 28 вересня у с. Олександрівка та 5 жовтня у с. Широка Балка пройдуть заходи проекту “Херсонщина без сміття”. Основна мета – прибирання Станіславських скельок, екопросвітницька діяльність, підвищення свідомості місцевих жителів щодо збереження та відновлення природо-охоронних теріторій!

Нагадаємо, що саме на територіях сел Станіслав, Олександрівка, Широка Балка, Софіївка знаходиться Станіславський геологічний пам’ятник. Це унікальне поєднання степових ділянок і крутосхилів з відслоненнями лесових порід, а також прибережної акваторії Дніпро-Бузського лиману з притаманними для них видами рослин, грибів та тварин, що занесені до Червоної книги України.

Днями силами активістів громади Станіславської ОТГ
у двох селах – Софіївці та Станіславі – відкрито зони активного відпочинку для місцевої молоді. Ще один такий майданчик найближчим часом буде створений в селі Широка Балка. Більше інформації про ці події тут.

А співробітники “Нижньодніпровського” разом з патрнером – командою #ZWSХерсон (очільниця Ольга Демченко) – втілюють грант від Фонду розвитку громадських організацій «Західноукраїнський ресурсний центр» спільно з Міністерство екології та природних ресурсів України за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Чеської Республіки. Вищезазначені акції, що пройдуть три суботи підряд, розпочинаючи з 21.09, у селах Станіславської ОТГ, і є результатом проекту “Херсонщина без сміття”.

Приблизний розклад події:

10.00 – 11.00 – Лекція чаювання для дорослих (локація – Будинок культури с. Станіслав)
10.00 – 11.00 – інтерактивний квест від НПП «Нижньодніпровський» для учнів 5-6 класів (локація – подвір’я школи)
10.00 – 14.00 – розфарбовування плит малюнками на екологічну тематику
10.00 – 12.00 – Встановлення інформаційних табличок, розклеювання біг-бордів (збір біля сільскої ради)
11.00 – 11.30 – тренінг з сортування для старшокласників (локація – подвір я школи)
11.30 – 11.45 – кава-брейк для волонтерів, що йдуть прибирати Скельки. (локація – подвір я школи)
12.00 – 14.00 – прибирання у Скельках.
14.30 – 15.00 – нагородження активних та свідомих (локація – сортувальний майданчик)

Запрошуємо волонтерів Херсонщини та місцевих жителів долучатися до заходів!